خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
بيمه كالاهاي وارداتي ، بيمه كالاهاي موجود در انبار گمرك و شرايط بيمه شدن كالاها در گمرك مطالب جالب با لينك منبع
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۵:۴۵

آيا كالاهاي موجود در انبارهاي گمركي بيمه مي شوند؟ بهره برداري از انبارهاي گمركي موكول به چه شرايطي است؟

[caption id="attachment_3740" align="aligncenter" width="736"]بيمه كالاهاي وارداتي | بيمه كالاهاي موجود در انبار گمرك | شرايط بيمه شدن كالا در گمرك بيمه كالاهاي وارداتي | بيمه كالاهاي موجود در انبار گمرك | شرايط بيمه شدن كالا در گمرك[/caption]

در اين مقاله در خصوص بيمه كالاهاي وارداتي ، بيمه كالاهاي موجود در انبار گمرك و شرايط بيمه شدن كالا در گمرك و تاثير آن بر پروسه ترخيص كالا از گمرك توسط ترخيص كار ها نكات مهم و مفيدي بيان شده است.

كالاهاي وارده به انبارهاي گمركي در مقابل خطرات ناشي از آتش سوزي، اشتعال و انفجار به وسيله مرجع تحويل گيرنده اين انبارها نزد شركت هاي معتبر بيمه گر،بيمه مي شوند. اصولا اجازه بهره برداري از انبارهاي گمركي موكول به اين است كه براي تمام مدت توقف كالا در اين انبارها در مقابل خطرات مذكور متكي به قرارداد معتبر بيمه باشد. پرداخت غرامت در مورد كالاي تجاري ارزش CIF كالا طبق اسناد خريد است.

بيمه كالاهاي وارداتي موجود در انبارهاي گمركي

پرداخت ارزش كالا براي دريافت حق بيمه و پرداخت غرامت در مورد كالاي تجاري ارزش CIF كالا طبق اسناد خريد است.

در صورت بروز خسارت ناشي از آتش سوزي، احتراق و انفجار، اسناد خريد ملاك پرداخت غرامت است، به اين ترتيب اگر به هر دليل صاحب كالا ادعا نمايد كه كالاي او به مراتب ارزش بيشتري دارد و اسناد خريد صرفا براي مقاصد گمركي است، پذيرفتني نخواهد بود.

در صورتي كه ارزش كالا از لحاظ گمرك بيشتر از آن مبلغي باش خريد درج شده است، باز هم ملاك پرداخت غرامت چنين كالا همان ارزش مندرج در اسناد است و لاغير.

اگر در اسناد خريد به اعطاي تخفيف هاي تجاري، مقداري، ويژه، د تبليغات و همانند تصريح شده باشد، موجب نخواهد شد كه در صورت بروز خسارت با افزودن به ارزش نهايي اسناد خريد در محاسبه ميزان غرامت تأثيرگذار باشد.

در مواردي كه واردكننده اي با هدف نپرداختن حقوق ورودي و عوارض به رقم واقعي سياهه اي (Invioce) ارايه نموده كه ارزش مندرج در آن كمتر از ارزش معاملاتي واقعي است، در صورت از بين رفتن كالا در مدت توقف در انبارهاي گمركي به هر علت عملا به زيان خود اقدام نموده و متضرر ميگردد.

بادهايي كه بيمه بوده و به صورت CIF خريداري شده اند اگر در هنگام ورود و بيمه نامه معتبر مربوطه ارايه شود تا زماني كه اعتبار بيمه نامه منقضي باشد، تحت پوشش بيمه نامه مربوطه خواهد بود و در صورت از بين رفتن به علت آتش سوزي و احتراق و انفجار در اين مدت شركت بيمه گر طرف قرارداد مجتمع انبارهاي گمركي مسئوليتي در پرداخت غرامت ندارد.
(مدلول ماده ۲۵ قانون گمرك)

كالاهايي كه با استفاده از سيستم بانكي به شيوه اعتبار اسنادي وارد قلمرو گمركي شده و تحويل انبارهاي گمركي مي گردد و اين موضوع در اسناد حمل درج مي شود، به هنگام ورود، بيمه نامه مطالعه نمي شود ولي در مراحل انجام تشريفات گمركي پيوست اظهارنامه مي گردد. در اين مورد نيز اگر حادثه آتش سوزي در مهلت اعتبار بيمه نامه باربري اتفاق افتاده باشد موضوع غرامت از حدود وظايف بيمه گر طرف قرارداد با مجتمع انبارهاي گمركي خارج است. (مدلول تبصره ۴ ماده ۲۵ قانون گمرك)

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

 

شرايط بيمه شدن كالا در گمرك و ترخيص كالاهاي وارداتي بيمه شده

ارزش CIF مورد قبول گمرك كه ممكن است تعديل شده باشد، با ارزش CIF ملاك دريافت حق بيمه و پرداخت غرامت به وسيله شركت بيمه گر طرف قرارداد با مجتمع انبارهاي گمركي كه منحصرا منطبق با اسناد خريد و حملي است كه پيوست اظهارنامه گرديده متفاوت است.
برخلاف ارزش كالا از منظر شركت بيمه گر كه همان مندرجات اسناد خريد است، گمرك ارزش واقعي و معاملاتي را براي مقاصد گمركي در نظر مي گيرد و براي رسيدن به اين مهم طبق معيارهاي ارزش گذاري (ماده ۱۵ قانون گمرك و مواد ۱۰ لغايت ۲۱ آيين نامه قانون گمرك) عمل مي كند كه در نتيج حالت اتفاق مي افتد.

 • ارزش كالاي ورودي را طبق اسناد خريد و حمل مي پذيرد، يا
 • ارزش كالاي ورودي را كمتر از ارزش واقعي معاملاتي مي داند، يا
 • ارزش كالاي ورودي را بيشتر از ارزش واقعي معاملاتي تشخيص مي دهد.

نكته: درهريك از سه حالت بالا، اسناد و مدارك قابل قبول يا دلايل موجهي بايد از سوي گمرك ارايه و استناد شود.

برعكس آنچه در بحث غرامت به سبب از بين رفتن كالا در اثر آتش سوزي، احتراق و انفجار گفته شد (عدم احتساب تخفيف ها براي محاسبه ارزش ملاك پرداخت غرامت) در گمرك تخفيف هاي اعطايي كه در صورت صحت، به عنوان انتفاعي براي مشتري است به ارزش مندرج در اسناد اضافه شده و مبناي دريافت حقوق ورودي قرار مي گيرد. نكته: تخفيف هاي تجاري كه جنبه عمومي داشته باشند، يعني براي تمام
خريداران از مبدأ معين در يك زمان معين به طور يكسان عمل شود، به منزله پايين آمدن ارزش صادراتي كالا محسوب شده و قابل پذيرش است، به شرط تصريح در اسناد و تسجيل آن.

دريافت حق بيمه كالاهاي موجود در انبار گمرك و شرايط پرداخت غرامت

ممكن است اسناد كالاهاي وارده فاقد يكي از مشخصات اصلي كالا يعني ارزش باشد در اين صورت، براي دريافت حق بيمه يا پرداخت غرامت ارز طبق قانون گمرك تعيين مي شود. (مدلول تبصره ۱ ماده ۲۵ قانون گمرك)

در حالت عادي يعني مراجعه صاحب كالا براي اظهار كالا به گمرك در هر حال با اينكه اسنادي در خصوص ارزش كالا ندارد، ناگزير است كه براي تحقق اظهار كه از جمله درج اطلاعات مورد نياز گمرك در اظهارنامه است، جزييات مربوط به ارزش كالا يعني اجزاي CIF را با اطلاعاتي كه دارد يا از ارسال كننده كالا مي گيرد به طور مشخص اظهار نمايد تا در گمرك طبق ضوابط ارزش گذاري (ماده ۱۵ قانون گمرك و مواد ۱۰ لغايت ۲۱ آيين نامه) درستي يا نادرستي ارزشهاي اظهار شده را بررسي نمايد.

استعلام ارزش كه پيش از اظهاريا بعد از اظهار از سوي صاحب كالا از گمرك درخواست شده يا بشود، بلاجواب خواهد ماند، چون چنين الزام يا اختياري را گمرك ندارد. در حالي كه در خصوص تعرفه يا كد كالا در چند مورد گمرك به موجب قانون موظف به دادن پاسخ كتبي به متقاضي است.

اگر كالايي كه به انبارهاي گمركي تحويل مي شود فاقد بيمه نامه باشد و در عين حال مندرجات اسنادي كه براي تحويل تسليم مي شود (عموما بارنامه) فاقد ارزش كالا باشد و در مدت توقف و قبل از اظهار در اثر آتش سوزي، احتراق وانفجار از بين رفته با آسيب ببيند، صاحب كالا براي دريافت غرامت ناگزير به ارايه اطلاعات يا حتي اسنادي است كه نشان دهنده ارزش كالاست، در اين موارد اگر شركت بيمه گر طرف قرارداد با مجتمع انبارهاي گمركي متقاضي تعيين ارزش كالا از گمرك باشد، در صورت احراز ساير مشخصات كالا در بارنامه باصورت بسته بندي گمرك طبق ضوابط قانون گمرك (ماده ۱۵ قانون گمرك) تعيين ارزش مي كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ