خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
رويه استرداد در گمرك - استرداد حقوق و عوارض واردات در صادرات مطالب جالب با لينك منبع
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۳:۴۸

رويه استرداد در گمرك - استرداد حقوق و عوارض واردات در صادرات

در اين مطلب سعي داريم نكات مهم و كليدي را در رابطه با رويه استرداد در گمرك و استرداد حقوق و عوارض واردات در صادرات را براي شما بيان نماييم اميدواريم اين مقاله بتواند راهنماي مناسبي براي شما در اين رابطه باشد.در ادامه مطلب با ما همراه باشيد...

 

Drawback

مقدار حقوق و عوارض وارداتي بازپرداخت شده به موجب رويه استرداد.

رويه استرداد

Drawback procedure

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و واردات ” ترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

 

ترخيص كالا با رويه استرداد در گمرك

رويه گمركي است كه به هنگام صادرات كالا ، باز پرداخت تمام يا قسمتي از حقوق و عوارض وارداتي اخذ شده از كالا يا از مواد موجود در آن كالا يا از موادي كه در توليد آن كالا به كار رفته است، پيش بيني مي كند در ايران، واژه " استرداد " در موارد زير به كار مي رود:
(1)  هر زمان كه صاحبان كالا در رابطه با واردات كالا يا صادرات ، وجوهي بابت حقوق ورودي ، صدوري يا ساير وجوه در جريان تشريفات گمركي و ترخيص كالا از گمرك ، اضافه بر آنچه بايد، پرداخت نموده باشند، و در مقام برگرداندن آن وجوه به حساب خود برآيند ، مي بايست درخواستي تحت نام « استرداد » به گمرك تسليم نمايند، اين به آن معني است كه در اثر اشتباه، وجوهي را كه نبايد، پرداخت نموده و با اين عمل مي خواهد اشتباه خود را جبران نمايد، البته بايد توجه داشت كه براي اين منظور شرايطي هم لازم است، كه اگر جمع نباشد، درخواست استرداد به نتيجه اي منجر نمي شود.
براي مثال به « مرور زمان » در گمرك بايد توجه كرد كه براي اين عمل مهلتي را پيش بيني نموده كه طبق ماده ۱۳۷ قانون گمرك مصوب آبان ۱۳۹۰ اين مرور زمان شش ماه مي باشد.

[caption id="attachment_387" align="aligncenter" width="256"]استرداد | استرداد در گمرك | رويه استرداد | استرداد حقوق و عوارض واردات كالا در صادرات , www.tarkhiskara.com استرداد | استرداد در گمرك | رويه استرداد | استرداد حقوق و عوارض واردات كالا در صادرات[/caption]

(2) بحث « استرداد » به عنوان يك رويه گمركي در مورد صادرات كالا هايي است كه يا:
- به كمك مواد اوليه، و قطعات و لوازمي كه قبلا به صورت واردات قطعي به كشور وارد و بابت آنها حقوق ورودي و وجوهي به گمرك پرداخت شده، يا حتي به وسيله سازمان حمايت از توليدكنندگان و مصرف كنندگان وجوهي دريافت شده، توليد، يا فرآوري و آماده سازي شده كه براي صادرات معرفي شده است.

 • قبلا وارد كشور شده، و با پرداخت حقوق ورودي متعلقه از گمرك ترخيص شده، ولي بنا به دلايلي عينا براي خروج از كشور معرفي مي شود
 • مقررات مربوط به استرداد در ايران طبق مواد ۶۶ تا ۷۰ قانون گمرك مصوب آبان۱۳۹۰ انجام مي گيرد.

شركت ترخيص كالا و بازرگاني ترخيص كارا خدمات بازرگاني و واردات كالا را به واردكنندگان و توليد كنندگان سراسر كشور ارائه مي نمايد. اين خدمات از همان شروع فرآيند بازرگاني با تحقيقات بازار ، منبع يابي ، انجام مكاتبات و مذاكرات بازرگاني بين المللي ، دريافت پروفرما ، عقد قرارداد بين المللي و انجام بازرسي هاي حضوري و اعتبار سنجي فروشنده كالا مي باشد. همچنين انجام ثبت سفارش كالا و دريافت مجوز واردات كالا ، ارائه كارت بازرگاني ، دريافت معافيت گمركي از وزارت بازرگاني در سامانه بهين ياب ، انجام ترخيص كالا از گمرك توسط مجرب ترين ترخيص كار ان كشور و حمل و نقل بين المللي كالا تا تحويل در انبار خريدار مي باشد. با كارشناسان شركت ترخيص كارا تماس گرفته و ضمن دريافت مشاوره بازرگاني و ترخيص كالا ، اطلاعات لازم را كسب نماييد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ