خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
مطالب جالب با لينك منبع
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۱۵:۲۶

استراتژي هاي صادرات كالا جهت ورود به بازارهاي بين المللي به صورت صادرات مستقيم كالا، مدارك صادراتي و ترخيص

[caption id="attachment_2811" align="aligncenter" width="500"]استراتژي هاي صادرات كالا جهت ورود به بازارهاي بين المللي، صادرات كالا به صورت مستقيم، مدارك صادراتي و ترخيص استراتژي هاي صادرات كالا جهت ورود به بازارهاي بين المللي، صادرات كالا به صورت مستقيم، مدارك صادراتي و ترخيص[/caption]

آشنايي با استراتژي هاي صادرات كالا جهت ورود به بازارهاي بين المللي به صورت صادرات مستقيم كالا و نكاتي در خصوص مدارك صادراتي و ترخيص ( ترخيص كالا از گمرك  ) در اين مطلب توسط شركت بازرگاني صادرات واردات ترخيص كارا با هدف آموزش بازرگاني و صادرات و واردات كالا ارائه شده است.

صادرات كالا به صورت مستقيم

در بحث صادرات غير مستقيم روش هاي ورود به بازار بدون اين كه توليد كننده تلاش زيادي انجام دهد، در مقاله استراتژي هاي ورود شركت بازرگاني و شركت واردات و صادرات كالا در تجارت بين المللي مورد بررسي قرار گرفت. در برخي از روش هاي صادرات غير مستقيم فروش كالا به همان روشي كه به بازار داخلي ارائه مي شود، است. در برخي ديگر از روش ها مانند استفاده از شركت هاي مديريت صادرات تعهد بيش تري را توليد كننده مي پذيرد كه به تجربه و فروش بيش تر نيز مي انجامد.

فتاوت بين صادرات مستقيم و صادرات غير مستقيم در اين است كه در صادرات مستقيمتوليد كننده به جاي تفويض، خودش وظيفه صادرات را بر عهده مي گيرد. در اين زوش وظيفه تماس ها، پژوهش ها، توضيع مدارك صادرات، قيمت گذاري و غيره همه بر عهده بخش صادرات و يا مدير صادرات شركت است. معمولا صادرات مستقيم كالا در مقايسه با صادرات غير مستقيم فروش بيش تري را ايجاد مي كند.در هر حال از مزاياي صادرات مستقيم فروش بيش تر، كنترل بيش تر، اطلاعات بازار بيش تر، و ايجاد تجربه و تخصص بيش تر شركت در صادرات است و از معايبش هزينه بيش تر است. به طور كلي براي بازارهاي بزرگ صادرات مستقيم مناسب تر است و براي بازارهاي كوچك صادرات غير مستقيم.

وظيفه مديريت صادرات كالا

در روش صادرات مستقيم، شركت بايد هزينه وظيفه مديريت صادرات را تقبل نمايد. مديريت صادرات شركت ، بستگي به اندازه فروش خارجي شركت دارد و مي تواند از يك فعاليت نيمه وقت يك فرد تا يك دپارتمان بزرگ صادرات كالا و افراد متخصص تشكيل گردد.

انتخاب بازارهاي خارجي

در صادرات غير مستقيم، بازارهاي خارجي تقريبا توسط شركتي كه مسئوليت صادرات را به عهده مي گيرد ديكته مي شود. در حالي كه در صادرات مستقيم شركت خودش بايد بازارها را انتخاب نمايد.

در تئوري شركت مي تواند تمام دنيا را به عنوان بازار خود انتخاب نمايد. اما در عمل فقط بخشي از بازارهاي جهاني را مي توان انتخاب نمود. ممنوع بودن تجارت با برخي از كشورها به دليل سياست هاي دولت، كوچك يا فقير بودن برخي از بازارها، رقابت شديد در برخي ديگر از بازارها، تعرفه بالا، محدوديت تجاري بر روي كالاهاي شركت، همگي از عواملي هستند كه در انتخاب بازار محدوديتايجاد مي كنند. در هر حال از ميان متغيرهاي گوناگوني كه شركت بايد در نظر بگيرد، عامل تقاضا، رقابت و دولت داراي اهميت بيشتري هستند.

روش هاي صادرات مستقيم كالا

صادرات كالا به صورت مستقيم به دو شكل امكان پذير است:

الف: تاسبس شعبه فروش Sales Subsidiary

اگر شركت و همچنين بازار شركت بزرگ باشد، شركت مي تواند به تاسيس شعبه فروش در يك كشور خارجي مبادرت ورزد. در اين حالت شركت كالاها را به شعبه فروشش و در واقع به خودش صادر مي كند و كنترل بيش تري بر روي بازار دارد.

ب: انتخاب نماينده Representative

روش متداول تر به خصوص در بازارهاي كوچكتر انتخاب نماينده براي توزيع محصولات مي باشد. نماينده مي تواند توزيع كننده - Distributor و يا توليد كننده Manufacturer باشد. نام نماينده ها و معتبر بودن آن ها را مي توان از منابع مختلف دولتي و يا خصوصي به دست آورد. اين اطلاعات شامل مواردي از اين قبيل مي باشد.

آيا نماينده كالا را خريداري مي كند؟ آيا انبار دارد؟ چه تعداد پرسنل دارند؟ چه نوع كالاهايي را به فروش مي رسانند؟ كارايي آن ها تا چه حد است؟ آيا از نظر پرداخت صورت حساب ها و انجام فعاليت هاي بازاريابي مطمئن هستند؟

كنترل توزيع كنندگان

صادر كننده نمي تواند كاملا توزيع كننده را كنترل نمايد، اما مي تواند سعي نمايد نظارت بيش تر بر روي كارايي وي داشته باشد. منافع صادر كننده كالا و توزيع كننده هميشه به هم همساز نيستند، به خصوص هنگامي كه توزيع كننده بخش كوچكي از كالاهاي توزيعي اش مربوط به شركت مي شود. صادر كننده به صورت زير مي تواند نظارت را بيش تر نمايد:

 • دقت در انتخاب توزيع كننده
 • قرار داد دقيق (با استفاده از شركت هاي صادرات واردات)
 • دقت در اين كه توزيع كننده احساس كند كه عملكرد خوب به نفع وي است از طريق سود مناسب، كمك در بازاريابي و ايجاد ارتباط خوب
 • بازديد از دفتر يا كارخانه صادر كننده مي تواند در روحيه و عملكرد توزيع كننده موثر باشد. ( اين اعتبار سنجي توسط شركت بازرگاني ترخيص كار ا ارائه مي شود)
 • در صورت ارائه خدمات فروش آموزش پرسنل توزيع كننده در محل شركت و يا خارج لازم است.

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

 

توزيع فيزيكي و مدارك صادراتي و ترخيص

پس از توافق توزيع كنندگان خارجي بايد بايد كالا براي آن ها ارسال شود. در اين حالت استفاده از كشتي، هواپيما، كاميون و همين طور بستن كالاها - Packing و بسته بندي آن ها - Packaging كه به دليل بعد مسافت پر هزينه تر است، لازم مي شود. يكي از مواردي كه صادرات كالا را پيچيده تر مي كند، موضوع مدارك صادراتي و ترخيص - Export Documentation است. به دليل قوانين كشورهاي مختلف و كارهاي اداري بيش از بازاريابي داخلي است. بيمه نيز از مواردي است كه بايد در صادرات به آن توجه نمود.

توايد در كشور خارجي به عنوان استراتژي وارود به بازار خارجي

تا اين جا، فرض ما بر اين بود كه يك شركت از طريق توليد در كشور خودش وارد بازارهاي خارجي مي شود كه در واقع بحث صادرات به هر شكل و نوعي اين نوع روش ورود به بازار را در بر مي گيرد. اما بعضي وقت ها، تحت شرايط خاصي براي يك شركت ورود به بازارهاي خارجي از طريق صادرات امكان پذير و يا مناسب نيست.

عوامل متعددي ممكن است يك شركت را در توليد محصولاتش در يك كشور خارجي ترغيب و يا حتي مجبور نمايد. به عنوان مثال هزينه حمل و نقل، تعرفه گمركي ، سهميه بندي، اختلاف نرخ ارز ( حواله ارز مبادله اي يا ارز آزاد) و در بسياري از كشورها حمايت از توليدات داخلي باعث مي شود كه درهاي يك كشور بر روي محصولات يك شركت كه در خارج از مرزهاي آن كشور توليد مي شود بسته شود. اين چنين شرايطي باعث مي شود كه شركت تصميم به توليد در يك كشور خارجي گيرد.

عوامل مثبت ديگري از قبيل بزرگ بودن شركت، توليد محلي به دليل بهتر همساز شدن با نياز بازار در زمينه طراحي محصول و خدمات مربوطه، هزينه كمتر باعث مي شود كه يك شركت توليد خود را در كشور خارجي انجام دهد. براي يرخي از شركت ها كه دير به فكر توليد در بازارهاي خارجي افتاده اند، خريد يك شركت فعال خارجي، و يا همكاري با آن، سريع ترين روش ورود به بازار مي باشد.

هنگامي كه يك  شركت تصميم گرفت كه از طريق توليد در يك كشور خارجي وارد آن بازار شود مي تواند از استراتژي هاي متفاوتي از قبيل مونتاژ - Assembly، توليد قرار دادي - Contract Manufacturing، اعطاي امتياز  ساخت - Licencing، فرنچايزينگ (فرانشيز) - Franchising، سرمايه گذاري مشترك - Joint Venture، مالكيت كامل يك كارخانه خارجي - Wholly Owned Foreign Plants استفاده كند. در هر يك از روش ها كالا ها در كشور خارجي توليد مي شوند اما ميزان درگير شدن شركت بستگي به انتخاب استراتژي دارد.

جهت مطالعه ادامه مطلب در خصوص استراتژي هاي مختلف توليد در بازارهاي خارجي اينجا را كليك نماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۵:۲۱

شركت بازرگاني كارا با توانمنديهاي موجود در امر مديريت صادرات غير نفتي به كشور عراق مي تواند به توليدكنندگان ايراني جهت ارايه و فروش كالاي خود جهت صادرات به كشور عراق كمك كرده تا با كسب اعتبار و تبليغ كالاي ايراني روند توسعه تجارت را به كشور عراق گسترش دهد. در راستاي بازسازي كشور عراق و روند رو به رشد آن، جهت معرفي و ارايه كالاي خود از طريق شركت بازرگاني كالا با تسريع و تسهيل قابل توجهي روبرو خواهيد بود و از آنجا كه اشتراكات بسيار زياد مذهبي، فرهنگي - مرزي بين دو كشور همسايه ايران و عراق وجود دارد، كشور عراق بستر بسيار مناسبي براي واردات كالاي ايراني محسوب مي شود. در ماه هاي اخير دولت عراق تلاش كرده تا با صدور مصوبات و تشويق بازرگانان و تجار ايراني، راه را براي حضور در بازار كشور عراق هموار كند و همزمان در اولين گام، برخي از ضوابط واردات كالا از ايران را برداشته است. و اين فرصت بسيار مناسبي براي توليدكننده ايراني است كه چندي است جايگاه خود را در اين كشور به تركيه، چين و ديگر كشورها داده است. و صرف‌ نظر از مسائل سياسي و امنيتي، كشور عراق در صادرات غير نفتي ايران جايگاه اول را دارد و اين بدان معناست كه عراق علاوه بر نقش اول در تامين منافع ملي ايران در ميان همسايگان كشور، مي تواند در صادرات غير نفتي ايران نيز نقش اول را داشته باشد.

[caption id="attachment_3026" align="aligncenter" width="630"]صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق[/caption]

خدمات شركت بازرگاني كارا جهت تسهيل امر صادرات كالا به عراق

- اعطاي خدمات مورد نياز به توليدكنندگان ايراني
- مطالعه و شناخت بازار كشور عراق جهت صادرات محصول ايراني
- يافتن خريداران عراقي براي توليدكنندگان و فروشندگان ايراني جهت صادرات به كشور عراق
- مذاكرات موثر با خريداران عراقي با استفاده از اطلاعات و آمارهاي رسمي
- تعيين قيمت صادراتي كالاهاي ايراني
- معرفي عناوين نمايشگاه هاي كشور عراق و كمك جهت شركت يا بازديد
- بازاريابي و فروش كالاي ايراني
- رفع موانع موجود در حمل و نقل با كشور عراق
- كسب اعتبارات و ضمانت پرداخت جهت صادرات به كشور عراق
- جذب سرمايه گزار ايراني جهت سرمايه گزاريهاي بلندمدت و سود دو جانبه
- تسهيل در امور سرمايه گذاري

[caption id="attachment_3024" align="aligncenter" width="280"]صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق[/caption]

از آنجا كه روابط اقتصادي ما با كشور عراق بسيار مردمي است ما داراي يك ويژگي كاملا متمايز نسبت به روابط ساير كشورهاي دنيا با كشور عراق هستيم. به بيان ديگر مبادلات تجاري ما با ساير كشور‌ها عموما توسط تعداد محدودي از تجار و بازرگانان و صنعتگران در حوزه تخصصي همان كشور صورت مي‌پذيرد، ولي در خصوص كشور عراق با توجه به داشتن بيش از ۱۴۵۰ كيلومتر مرز مشترك، وجود قريب به ۲۰ گذرگاه و بازارچه رسمي و غير رسمي مرزي بين دو كشور ايران و عراق، تعداد بسيار زيادي از شهروندان دو كشور اعم از فعالان اقتصادي خرد و كلان، پيله وران، تجار و صنعتگران را درگير امر تجارت با عراق نموده است كه اين واقعيت از سويي خود يك فرصت تلقي مي‌شود بنابراين بايد با شناخت درست و تدابير صحيح از فرصت‌ها از طريق شركت بازرگان كارا براي منافع توليدكنندگان ايراني بهره برد و تمامي چالشها را به فرصت هاي طلايي و بهينه اي تبديل كرد.
لذا، با توجه به اهميت روابط تجاري دو كشور و به منظور احترام به منافع ملي كشور عراق در راستاي اهداف بازسازي و خودكفايي آن كشور، بهبود اين روابط با توجه به اقتضائات زماني و مكاني، ساماندهي دقيق و همه جانبه‌اي را مي‌طلبد كه با كمك شركت بازرگاني كارا اين امر ميسر خواهد بود.

[caption id="attachment_3025" align="alignnone" width="2021"]صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق[/caption]

مزاياي صادرات به كشور عراق براي توليدكننده ايراني

در ميان همسايگان ايران، كشور عراق با بازاري مستعد و مشتركات بسيار، مزايا و پتانسيل هاي بالقوه فراواني جهت صادرات كالاي ايراني نسبت به كشورهاي ديگر را دارد و بالفعل شدن اين پتانسيل ها خود مي تواند عامل تجارتي پر منفعت و ايده عالي براي هر دو كشور باشد. وجود تاريخي مشترك و مرزهايي طولاني باعث نزديكي ملت ها با اعتقادات، فرهنگ، ديدگاه و خواست هايي مشابه بوده كه همچون پلي ارتباطي بازارهاي عرضه و تقاضا را به يكديگر متصل مي نمايد.

 

 

مزاياي ايجاد روابط تجاري ايران و كشور عراق

- نزديكي و دسترسي آسان و متقابل براي ايران و كشور عراق
- ارتباط و همكاري مستمر و مستقيم دو دولت، اتاق هاي بازرگاني و هم چنين داشتن منافع مشترك در منطقه براي هر دو كشور ايران و عراق
- وجود توانمندي هاي صنعتي در ايران
- سرعت و سهولت در روند معادلات و خدمات پس از فروش
- پايين بودن هزينه هاي حمل و نقل در حداقل زمان
- وجود پتانسيل هاي ژئوپلتيكي ايران، واقع شدن در مركزيت سه قاره و دسترسي به آب هاي آزاد
در نتيجه كشور عراق بازاري تشنه، ايده آل، نزديك، در دسترس و قابل كنترل براي تجار ايراني و محصولات ايراني مي باشد. به همين سبب، اشتراكات بين ايران و كشور عراق خصوصا اقليم كردستان رابطه اي دوستانه برقرار كرده كه تمايل به ارتقا هرچه بيشتر معاملات تجاري در آن ديده مي شود. اما رسيدن به اين مهم نيازمند تلاش هاي بي وقفه و شبانه روزي دولت ها و همكاري هاي هرچه بيشتر بخش هاي خصوصي مي باشد. در غير اين صورت اين رقبا هستند كه با سرعت بالايشان گوي سبقت را از ما ربوده و بازار كشور عراق را در دست خواهند گرفت .

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

 

عوامل موفقيت شركت ها و تجار ايراني حاضر در صادرات به عراق

- شناخت صحيح از فرهنگ، رسوم، علايق، خواسته ها و وضعيت جغرافيايي بازار هدف كشور عراق
- تجزيه و تحليل، بازاريابي، نوع و ميزان نياز بازار كشور عراق
- عرضه محصولات با كيفيت و قيمت مناسب در زمان هاي مقرر به مشتري در كشور عراق
- حضور مستمر و فعال در بازار كشور عراق
- ايجاد شبكه هاي مويرگي و عوامل معتمد فروش در سرتاسر بازار كشور عراق در قالب يك خانواده، تحت مديريتي واحد در راستاي اهداف مشترك براي ايران و كشور عراق

 

[caption id="attachment_3022" align="aligncenter" width="449"]صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق[/caption]

آمار كالاهاي صادرات ايران به عراق

طبق آخرين آمارهاي اعلام شده كشورهاي تركيه، چين، ايران و امريكا بزرگترين كشورهاي صادركننده كالا و خدمات به عراق هستند كه در دو سال گذشته سهم رتبه ايران از كشور دوم به كشور سوم تنزل يافته است. هم اكنون بر اساس آمار گمرك جمهوري اسلامي ايران، كشور ما با 6 ميليارد دلار صادرات (مجموع كالا و خدمات) و دارا بودن سهم 14 درصدي از بازار واردات اين كشور، رتبه سوم شركاي مهم وارداتي عراق را به خود اختصاص داده است كه شاهد كاهش حجم 3 درصدي بوده ايم. همچنين كشورهاي هند، امريكا، چين و كره‌جنوبي مهمترين مقاصد صادراتي عراق به شمار مي روند. با توجه به اينكه ميانگين تعرفه هاي گمركي عراق در كل محصولات 0 تا 5 درصد است لذا از مهمترين اقلام كالاهاي صادراتي غير نفتي ايران به كشور عراق را ميتوان قند و شكر تصفيه شده، ظروف شيشه اي اوپال، حيوانات زنده، انواع خوراكيها، روغنهاي نباتي و حيواني، انواع نوشابه‌ها و نوشيدنيها، محصولات معدني، محصولات شيميايي، محصولات و مواد پلاستيكي، لوازم خانگي، خودرو، انواع پوست و چرم و كيف، چوب و اشياء چوبي، منسوجات، كاشي، سنگ ساختماني، سيمان نام برد.

درحال حاضر و با روند سريع و رو به رشد بازار كشور عراق، سيمان، مصالح ساختماني و قطعات خودرو از اولويتهاي بازار كنوني كشور عراق محسوب ميشود.

 

راهكارهاي پيشنهادي شركت بازرگاني كارا جهت صادرات كالا به عراق

تنوع گرايي در محصول ايراني به همراه توليدي قدرتمند، تلاش در ارتقاء كيفيت و ثبات قيمت ها، انعطاف پذيري در رقابت و آينده نگري، تطابق كيفيت با ديگر رقبا، بسته بندي كالا با رعايت استانداردها، شناخت علايق و نيازهاي بازار كشور عراق و پايبندي به تعهدات با حفظ اصول اخلاقي در زمان هاي مقرر مي توانند بصورت راهكارهايي در حل امور صادراتي مثمر ثمر واقع شوند. در اين راستا، شركت بازرگاني كارا با بهره گيري از تجارب بازرگاني و حضور متخصصين مجرب خود، با گردآوري اطلاعات كارآمد و صحيح، تجزيه و تحليل داده ها، دسته بندي و در نهايت اطلاع رساني صحيح، كمك به روند توسعه و تسهيل در امر صادرات كالاي ايراني به كشور عراق را دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۹:۵۰

گمرك و ترخيص در زمان پهلوي

[caption id="attachment_2872" align="alignleft" width="300"]نشان گمرك در زمان پهلوي - تحولات گمرك و ترخيص كالا از زمان پهلوي تا ترخيص كالا در گمرك جمهوري اسلامي ايران نشان گمرك در زمان پهلوي - تحولات گمرك و ترخيص كالا از زمان پهلوي تا ترخيص كالا در گمرك جمهوري اسلامي ايران[/caption]

از سال ۱۳۰۰ به بعد دگرگوني هاي زيادي در وزارت ماليه رخ داد. از جمله اينكه حدود ۴۰ شركت دولتي تاسيس و بعداً منحل گرديد و وزارت به دو قسمت مالي و اقتصادي تقسيم و به وسيله دو معاون و هفت مدير اداره مي گرديد و نيز در سال ۱۳۲۹ وزارت دارائي با تقليل ادارات مورد تصويب قرار گرفت. و بالاخره در سال ۱۳۵۳ قانون تشكيل وزارت امور اقتصادي و دارايي با شش ماده به تصويب مجلس شوراي ملي سابق رسيد.
از آغاز سال ۱۳۳۶ وزارت گمركات و انحصارات تاسيس و اداره گمرك نيز از وزارت دارايي جدا و ضميمه وزارت گمركات شد.

از اواخر خرداد ۱۳۴۰ بنا به تصويب هيات وزيران، اداره كل گمرك با سازمان خود جزء وزارت بازرگاني شد و از اسفند ماه ۱۳۴۱ نيز وزارت بازرگاني با وزارت صنايع و معادن ادغام و تواماً تشكيل وزارت اقتصاد را داد كه گمرك جزء وزارت اقتصاد گرديد.
از تير ماه ۱۳۴۵ طبق قانون گمرك، از وزارت اقتصاد مجزا و تحت نظارت وزارت دارايي در آمد.
در ۱۳۵۰ سال قانون امور گمركي به تصويب رسيد كه بر اساس نظام بروكسل تنظيم گرديده و آيين نامه اجرايي آن در سال ۱۳۵۱ تصويب به رسيد.
در سال هاي بعد از ۱۳۵۱ براساس نياز به سازگاري مواد و مفاد قانون امور گمركي و آيين نامه اجرايي با روند اقتصادي، اداري و سياسي كشور اصلاحاتي به شرح موجود در قانون امور گمركي و آيين نامه اجرايي آن به عمل آمد كه اين اصلاحات به صورت زيرنويس در صفحات مرتبط به مواد اصلاح شده درج و به چاپ رسيده است. در سال ۱۳۵۲ جدول تعرفه گمركي از تعرفه ژنو به تعرفه بروكسل تغيير يافت.

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

 

تعرفه و قانون امور گمركي در خصوص ترخيص كالا در گمرك جمهوري اسلامي ايران

[caption id="attachment_2873" align="aligncenter" width="448"]تحولات گمرك و ترخيص كالا از زمان پهلوي تا ترخيص كالا در گمرك جمهوري اسلامي ايران تحولات گمرك و ترخيص كالا از زمان پهلوي تا ترخيص كالا در گمرك جمهوري اسلامي ايران[/caption]

طبق قانون الحاق دولت جمهوري اسلامي ايران به كنوانسيون بين المللي سيستم هماهنگ شده (مصوب ۳۰/ ۶/ ۱۳۷۳ مجلس شوراي اسلامي) از ابتداي سال ۱۳۷۵، " سيستم هماهنگ شده توصيف و كد كالا و كدگذاري "،  ( HS CODE )در طبقه بندي تعرفه كالاهاي وارداتي و كالاهاي صادراتي كشور اعمال مي گردد.
پس از آن اصلاحاتي ازطرف گمرك ايران در قانون امور گمر كي مصوب ۱۳۵۰ صورت گرفت و به صورت اصلاحيه پيشنهادي جهت بررسي و تصويب لايحه به هيات دولت تقديم و از آنجا به مجلس شوراي اسلامي ارسال گرديد.
پيش نويس قانون جديد امور گمر كي مشتمل بر ۲۶ فصل و ۱۶۸ ماده با بررسي و استفاده از نظرات خبرگان امور گمركي و حقوقي با هدف رفع نارسايي هاي مقررات فعلي، ادغام قانون و آيين نامه اجرايي آن، تطبيق مقررات گمركي با شرايط روز كشور، خصوصي سازي (در راستاي اجراي اصل ۴۴ قانون اساسي)، هماهنگي با مقررات و كنوانسيون هاي بين المللي و تسهيل در اجراي تشريفات گمر كي تدوين گرديده است.

در تهيه اين قانون از مقررات فعلي گمرك، قانون حمل و نقل و عبور كالاي خارجي مصوب ۱۳۷۴، پروتكل اصلاحي، كنوانسيون ساده سازي و هماهنگ سازي رويه هاي گمركي ۱۹۹۹ مصوب سازمان جهاني گمرك، كنوانسيون وين، قواعد مبدأ سازمان جهاني گمرك، قوانين گمر كي ساير كشورها از جمله قانون گمركي جامعه اقتصادي اروپا و ديگر قوانين و كنوانسيون هاي مرتبط استفاده شده است.

 1. گروه متخصصين منتخب گمرك ايران از اوايل سال ۱۳۷۷ كار تهيه پيش نويس قانون جديد را آغاز و در مدت سه سال تلاش پيگير و مداوم اين مهم را به انجام رسانيد و به مدت يك سال نيز براي آگاهي از نظرات دست اندركاران و سازمان هاي مرتبط، با تشكيل جلسات تبادل نظر و اعمال اصلاحات مورد توافق صرف وقت گرديد كه در تاريخ ۱۳۸۰/۲/۲۲ تقديم هيات محترم وزيران شد و از آن جا به منظور بررسي بيشتر به كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ارجاع گرديد.
 2. لايحه پيشنهادي در تاريخ ۸۰/۸/۱۶ در كميسيون اقتصاد دولت مطرح و به كميته تخصصي ذيربط ارسال گرديد.
 3. هيات محترم وزيران در تاريخ ۱۳۸۳/۷/۱ با پذيرش پيش نويس قانون جديد، تقديم آن را به مجلس شوراي اسلامي (مشتمل بر۲۶ فصل و ۳۶۷ ماده) به صورت لايحه مورد تصويب قرار داد.
 4. اين لايحه در مهرماه سال ۸۴ پس از تصويب كليات آن توسط مجلس شوراي اسلامي، به كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ارجاع شد و از مهر ماه همان سال تا پايان سال ۱۳۸۵، نزديك به ۶۰ جلسه كاري براي آن تشكيل و موجب شد تا ۹۵ درصد لايحه از مجموع ۲۶ فصل و ۳۶۷ ماده تصويب شود، به دليل ماندن ۲ ماده، لايحه دوباره به دولت مرجوع شد.
 5. با آغاز اصلاح نظام گمركي، يكي از هفت محور طرح تحول اقتصادي، در نهايت طي جلسات متعدد اين لايحه در ۱۶۸ ماده خلاصه و پس از نظرخواهي مجدد از وزارت خانه ها و سازمان هاي مختلف در ۲۶ /۸۸/۱ به هيأت وزيران ارائه گرديد. پس از تصويب اين هيأت، لايحه در ۸۸/۸/۱۸ در هيأت وزيران براي تصويب به مجلس شوراي اسلامي ارائه و در تاريخ ۲۲ / ۸ /۹۰ نهايتاً به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيد. اين قانون پس تاييد شوراي نگهبان در  ۲۲ / ۹ /۹۰  به هيات وزيران و رياست جمهوري ابلاغ و پس از گذشت ۱۴ سال، قانون جديد امور گمركي مشتمل بر ۱۶۵ ماده، اجرايي گرديده است.
 
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۵:۵۹

[caption id="attachment_3135" align="aligncenter" width="700"]تاثير گمرك بر شركت هاي بازرگاني ، ترخيص كالاهاي وارداتي و جذب سرمايه گذاري خارجي و صادرات كالا به خارج تاثير گمرك بر شركت هاي بازرگاني ، ترخيص كالاهاي وارداتي و جذب سرمايه گذاري خارجي و صادرات كالا به خارج[/caption]

تاثير گمرك بر شركت هاي بازرگاني ، ترخيص كالاهاي وارداتي و جذب سرمايه گذاري خارجي ، صادرات كالا به خارج و ترخيص كالاي مسافر

 

گمرك ايران به عنوان يكي از با سابقه ترين سازمان‌هاي دولتي و همچنين مرزبان اقتصادي كشور، نقش مهمي در اجراي سياستها و خط‌مشي هاي اقتصادي ـ بازرگاني كشور دارد.

را تنظيم نمايد.

گمرك پل ارتباطي ميان سياست‌هاي مالي و بازرگاني و مهمترين سازمان اثرگذار در روند تجارت بين المللي از اهميت و حساسيت ويژه اي برخوردار است.لذا اجراي اين سياست‌ها مستلزم گمركي كارآمد و مؤثر است.

نقش و اهميت گمرك را در تاثير گمرك بر شركت هاي بازرگاني ، ترخيص كالا هاي وارداتي و جذب سرمايه گذاري خارجي و صادرات كالا به خارج را مي توان به طور مختصر در موارد ذيل بيان نمود:

نقش گمرك در جذب سرمايه گذاري خارجي

الف- تسريع و تسهيل واردات كالا

گمرك ايران با بهره‌گيري از سامانه جامع گمركي و پنجره واحد تجارت فرامرزي، براي دارندگان كارت‌هاي بازرگاني پرونده‌هاي الكترونيكي تشكيل مي‌دهد تا اطلاعات دارندگان كارت‌هاي بازرگاني تجميع شده و مبادلات آنها شفاف شود.
سرمايه گذاران داخلي و خارجي براي فعاليت هاي خود نياز به واردات مواد اوليه و ماشين آلات دارند، لذا تسهيلاتي كه گمرك در واردات كالا ايجاد كرده است مي تواند مشوق خوبي براي سرمايه گذاران باشد. از طرفي، در فرايند توليد كالا، زمان يكي از عوامل مهم و تعيين كننده در هزينه هاي توليدي ميباشد، به طوري كه هرچه زمان دسترسي به مواد اوليه كمتر شود، هزينه هاي توليد كالا كاهش يافته و درنتيجه هم قيمت تمام شده كالاي توليدي كمتر مي شود و هم زمان رسيدن محصول نهايي به بازار كاهش مي يابد و درنتيجه قدرت رقابت و مانور توليد كننده در بازارهاي جهاني يا داخلي بيشتر مي شود.

از طرف ديگر هر چه زمان دسترسي به مواد اوليه ( واردات مواد اوليه و ترخيص كالا از گمرك توسط شركت ترخيص كار )بيشتر شود، هزينه هاي توليد كالا افزايش يافته و درنتيجه هم قيمت تمام شده كالا بيشتر شده و هم زمان رسيدن محصول به بازار افزايش مي يابد و در نتيجه قدرت رقابت توليد كننده در بازار كمتر مي شود.
گمرك ايران در سال هاي اخير با استفاده از تكنيك هاي مديريت نوين، در جهت هرچه ساده تر شدن امور گمركي در گمركات اجرايي كشور و درنتيجه كوتاه تر شدن زمان ترخيص كالاهاي وارداتي قدم برداشته است.

ب - حمايت از توليد و صادرات كالا به خارج از كشور
بسياري از سرمايه هاي داخلي و خارجي به دليل مزيت هاي نسبي ايران در توليد بعضي كالاها جذب اين كشور شده اند تا به اين ترتيب با توليد كالا با قيمت پايين تر از كشورهاي
ديگر و عرضه آن به بازارهاي جهاني منفعت ببرند. از طرفي، دولت ها در كشورهاي در حال  توسعه نيز تمايل دارند كه بيشتر، سرمايه هايي را كه هدف آنها توليد كالا براي صادرات كالا است، جذب كنند تا از تجارب و نفوذ سرمايه گذاران خارجي در بازارهاي جهاني استفاده كنند.

گمرك علاوه بر مد نظر داشتن دقيق اموري چون وصول حقوق دولت، در راستاي حمايت از اقتصاد ملي و مساعدت به تحقق اهداف توسعه اي كشور، ازطريق ايجاد حداكثر تسهيلات جهت دستيابي به جهش صادراتي مورد نظر دولت، وظايف نويني به عنوان شريك جامعه تجاري كشور براي خود درنظر گرفته است.
بر اين اساس تامين حداكثر تسهيلات، جلب رضايت و تشويق صادر كنندگان كالا هاي غيرنفتي در چارچوب وظايف سازماني و بهره گيري مطلوب از امكانات سخت افزاري و نرم افزاري ( ترخيص صادراتي كالاها ) گمرك براي نيل به اهداف راهبردي جهش صادراتي كشور يكي از سرفصل هاي مهم برنامه هاي عملياتي گمرك ايران مي باشد. روند رو به گسترش رضايتمندي صادر كنندگان كالا از عملكرد گمرك ايران نشان از موفقيت گمرك در اجراي برنامه هاي خود در اين زمينه دارد.

ج - مهم ترين فعاليت ها در راستاي توسعه ترانزيت خارجي كالا
بازار مصرف گسترده منطقه آسياي ميانه و ماوراء قفقاز از يك سو و موقعيت جغرافيايي ايران به عنوان كوتاه ترين و باصرفه ترين پل مواصلاتي بين شرق آسيا و منطقه خليج فارس با مناطق فوق الذكر از سوي ديگر، مزيت هاي نسبي كشورمان را در زمينه ترانزيت و جابه جايي كالا از اقصي نقاط جهان به مناطق ياد شده بيش از پيش آشكار مي سازد. به اين ترتيب فعاليت هاي مرتبط با ترانزيت يكي از زمينه هاي جذب سرمايه در كشور است.
افزايش ظرفيت و جذابيت راه هاي ترانزيتي ايران علاوه بر كسب عوايد جديد موجب ارتقاء موقعيت ژئوپوليتيكي در بين كشورهاي منطقه مي شود. بديهي است كه تحقق بهينه اين هدف در گرو فراهم سازي امكانات نرم افزاري و سخت افزاري مناسب مي باشد. بر اين اساس، ساده سازي مستمر قوانين و مقررات، بهره گيري از تسهيلات كنوانسيون ها و معاهدات پذيرفته شده بين المللي، ايجاد و توسعه تاسيسات و زير ساخت هاي ضروري حمل و نقل و همچنين استفاده از علوم و فناوري هاي پيشرفته در مديريت ترانزيت و تجارت، از مهم ترين عوامل بهبود كارايي و افزايش جاذبه هاي ترانزيتي كشور محسوب مي گردد.
بديهي است آنچه كه تاكنون توسط گمرك ايران در زمينه آسان سازي مقررات و كاهش تشريفات اداري براي ترانزيت خارجي كالا رونق از قلمرو ايران صورت پذيرفته صرفاً به عنوان حركت هايي راهگشا و پيشتاز تلقي مي گردند و توسعه اين صنعت روبه گسترش جهاني در قلمرو كشورمان مستلزم عزم ملي، همدلي و همگامي بخش هاي خصوصي و دولتي با يكديگر و اتخاذ سياست هاي هماهنگي و متوازن از سوي كليه وزارتخانه ها و سازمانهاي دخيل در امر ترانزيت خارجي كالا مي باشد.

د- امور مسافري و ترخيص كالاي مسافر
هر ساله تعداد زيادي مسافر از گمركات كشورها به دلايل مختلف تردد مي كنند. لذا از آنجا كه گمرك اولين مكان در ورود به يك كشور محسوب ميشود، برخورد كاركنان با مسافران و تسهيلاتي كه گمرك براي آنها اختصاص داده از اهميت زيادي برخوردار است. برخورد مناسب مأموران گمركي با مسافرين علاوه بر تاثير در تصوير عمومي جامعه در نزد هموطنان و طيف هاي گوناگون مسافرين خارجي، بر ساير ابعاد برنامه هاي سياسي، فرهنگي و اقتصادي دولت، ازقبيل جذب نيروهاي كارآمد و متخصص خارجي يا مقيم خارج و القاي حاكميت ارزش هاي والاي فرهنگي و ثبات و امنيت سياسي و قضايي با هدف جذب سرمايه و فناوري نوين خارجي نيز، به طور مستقيم اثر گذار است.

همچنين مسائل مربوط به امور مسافري و ترخيص كالاي مسافر تاثير مستقيم بر صنعت گردشگري دارد؛ زمينه اي كه با توجه به ظرفيت هاي ايران يكي از مزيت هاي كشور در جذب سرمايه مي باشد.

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

هـ- مبارزه با قاچاق كالا و تخلفات گمركي
قاچاق كالا يكي از مواردي است كه باعث كاهش قدرت رقابت سرمايه گذاران و توليد كنندگان داخلي و درنتيجه كاهش انگيزه سرمايه گذاري ميشود. همچنين سياست هاي حمايتي دولت از توليد كنندگان را بي اثر مي كند. گمرك ايران در راستاي وظايف سازماني و رسالت حرفه اي خود و در چارچوب قوانين و مقررات مربوطه، وظيفه جلو گيري، كشف و مبارزه با  تخلفات گمركي ازطريق مبادي رسمي كشور را بر عهده دارد. علاوه بر آن، اين سازمان به عنوان سازمان شاكي، نسبت به اعمال مقررات و پيگيري قانوني كالاهاي قاچاق مكشوفه كه از طريق سازمان هاي كاشف ذى مدخل در امر مبارزه با قاچاق به گمرك تحويل ميگردد، اقدام مينمايد.
به طور كلي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران مسئول مبارزه با قاچاق كالا در سطح كشور ميباشد و گمرك به عنوان سازمان شاكي در پرونده هاي قاچاق عمل مي نمايد و عهده دار وظايف مقابله و كشف كالاهايي است كه به صورت قاچاق، از طريق گمركات و مبادي رسمي به كشور وارد يا از كشور خارج مي شوند.
ضمناً سازمان هاي ديگري نيز به طور موردي به عنوان سازمان شاكي در بعضي از كالاهاي خاص كه مورد قاچاق واقع مي شوند، عمل مي نمايند. اين سازمان ها عبارت اند از:

 • سازمان ميراث فرهنگي : در رابطه با قاچاق اشياي فرهنگي و هنري و عتيقه و آثار ملي
 • شركت دخانيات ايران : در رابطه با قاچاق مواد دخاني و سيگار.
 • سازمان جنگل ها و مراتع : در رابطه با قاچاق درختان و چوب آن ها.
 • سازمان شيلات : در رابطه با قاچاق آبزيان و فرآورده هاي آن (مانند خاويار).

گمرك جمهوري اسلامي ايران در راستاي وظايف و ماموريت هاي سازماني خود و براساس قوانين و مقررات ناظر بر قاچاق كالا اقداماتي را در جهت مقابله و كشف كالاهاي قاچاق و احقاق حقوق دولت در اين زمينه، به مورد اجرا مي گذارد كه نصب دستگاه هاي X-Ray ،دوربين هاي مدار بسته جهت انجام كنترل هاي دقيق از جمله اين اقدامات است.

و- شفاف سازي و اطلاع رساني (تكريم ارباب رجوع)
اطلاع رساني به موقع و صحيح و سريع در عرصه تجارت و اقتصاد ( در خصوص حقوق ورودي كالا، قوانين ترخيص كالا از گمرك، بخشنامه ها و ابلاغيه ها از سازمان هاي مختلف و ... )، يكي از اركان اصلي موفقيت در اين عرصه و لازمه تصميم گيري صحيح و مناسب در امر بازرگاني مي باشد.
گمرك ايران نيز با در نظر گرفتن اين موضوع سعي و تلاش وافري را در جهت شفاف سازي و اطلاع رساني به موقع به دست اندركاران اقتصادي كشور اعم از برنامه ريزان اقتصادي، تجار و بازرگانان، و عموم افرادي كه به اين اطلاعات نياز دارند، كرده است.
سرمايه گذاران داخلي و خارجي نيز براي ارزيابي فعاليت خود نياز به آمار اطلاعات صحيح از تجارت خارجي كشور دارند تا با تحليل هزينه - فايده درمورد سرمايه گذاري خود تصميم گرفته و برنامه ريزي كنند. به همين دليل سرمايه گذاران در كشورهايي كه آمار و اطلاعات كامل و درستي از اقتصاد خود ندارند به سختي سرمايه گذاري خواهند كرد.

فعاليتهاي گمرك در زمينه اطلاع رساني و شفاف سازي به صورت هاي متفاوت ازجمله انتشارات، طراحي وب سايت، بهره گيري از رسانه هاي جمعي (راديو ، تلويزيون و مطبوعات ) و برگزاري جلسات عمومي با خدمت گيرندگان مي باشد.

ز- جايگاه گمرك در نظام هاي اقتصادي جهان
كشورهايي كه عضو سازمان تجارت جهاني نيستند براي صادرات كالا به كشورهاي عضو بايد عوارض بيشتري پرداخت كنند. اين مسئله توان ايران را در جذب سرمايه كاهش داده است. با توجه به درخواست عضويت ايران در WTO، لزوم فراهم كردن بسترهاي لازم درصورت عضويت و وظايف جديدي كه گمركات در جهان دارند از قبيل اعمال مقررات حمايت از حقوق مالكيت فكري، اقدامات ضدامپينگ، مبارزه با تخلفات و فساد، مبارزه با پولشويي و.. از مواردي است كه گمرك در آينده با آن روبه رو خواهد شد. لذا اقدام در زمينه تهيه قوانين لازم در خصوص اعمال مقررات حمايت از حقوق مالكيت فكري، اقدامات ضددامپينگ، كاهش تعرفه ها، رفع موانع غير تعرفه اي، كاهش حمايت هاي تعرفه اي و جايگزيني آن با  سياست هاي افزايش دهنده قدرت رقابت محصولات بنگاه ها و صنايع، حذف يارانه و رفع ناسازگاري قوانين و رويه هاي موجود، از اقدامات ضروري كشور است.
تمام كشورهاي جهان داراي نظام گمركي بوده كه در ساماندهي تجارت خارجي آن ها نقش پراهميتي دارد. نظري به گذشته و تاريخ نيز گوياي اين امر است كه در طول تاريخ بشري گمرك به عنوان تامين كننده بودجه و تامين مرزي عمل كرده است. اينك هم كه در جريان جهاني شدن، صحبت از كالاي جهاني، فرهنگ جهاني و اقتصاد جهاني مي باشد بازهم در تصميم گيريهاي سازمان تجارت جهاني (WTO) گمركات نقش و جايگاه برجسته اي در اعمال مقررات جهاني و اجراي سياست هاي تجارت خارجي كشورها دارند.
وجود و استمرار حيات گمرك با حيات حكومتي گره خورده و هيچ دولتي بدون حضور موفق گمرك در عرصه هاي تجارت خارجي توفيقي در اجراي برنامه هاي توسعه خود نخواهد داشت. امروزه نقش گمرك صرفاً اعمال سياست هاي بازرگاني به در عنوان مرزبان اقتصادي خلاصه نميشود، بلكه گمرك به عنوان مكانيسمي در تسريع روند توسعه در سرمايه  گذاري و حمايت از صنايع نوپاي داخلي، انتقال دانش فني، تنظيم عرضه و تقاضا تثبيت قيمت ها، ايجاد تعادل در ترازپرداخت ها، اشتغال و ساير عوامل تسهيل كننده رشد و توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي تاثير  غيرقابل انكاري دارد و در زمينه هاي كنترل قاچاق و يا تسهيل مبادلات تجاري و ممانعت از ورود كالاهاي معارض با فرهنگ ملي، نقش حياتي در تفاهمات سياسي و فرهنگي بين كشورها در سطح منطقه اي و ملي به عهده دارد.

شركت ترخيص كارا با توجه به تجربه و دانش علمي و عملي ترخيص كالا در گمرك توان ترخيص كالاي وارداتي شما را از تمامي گمركات كشور دارا مي باشد. شركت خدمات بازرگاني و ترخيص كارا ، با شعب خود در چين ، تركيه و اروپا در زمينه واردات و ترخيص كالا به ارائه خدمات بازرگاني به شركت هاي بازرگاني صادرات كالا و واردات كالا مي پردازد. با ارائه تشريفات گمركي به عنوان كارگزار گمركي و حق العمل كار رسمي گمرك به ترخيص كالا از گمرك ها مي پردازد. خدمات بازرگاني از ثبت سفارش كالا در سامانه جامع تجارت ايران و سامانه ثبت سفارش تا واردات كالا , خدمات كارت بازرگاني , اخذ معافيت هاي گمركي , مجوز واردات كالا ، مجوز استاندارد و استرداد حقوق و عوارض گمركي در صادرات كالا در زمره خدمات بازرگاني كارا مي باشد.

 

 
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۶:۰۹

[caption id="attachment_3253" align="aligncenter" width="750"]ارتباط گمرك ايران با وزارتخانه ها و سازمان هاي كشور، رابطه ترخيص كار با گمرك و هدف شركت ترخيص كالا ارتباط گمرك ايران با وزارتخانه ها و سازمان هاي كشور، رابطه ترخيص كار با گمرك و هدف شركت ترخيص كالا[/caption]

ارتباط گمرك ايران با وزارتخانه ها و سازمان هاي كشور، رابطه ترخيص كار با گمرك و هدف شركت ترخيص كالا

ارتباط گمرك ايران با وزارتخانه ها و سازمان هاي كشور:

با توجه به وظايف و مسئوليت هاي گمرك جمهوري اسلامي ايران، اين واقعيت آشكار و واضح است كه گمرك جمهوري اسلامي ايران ايران نه تنها به لحاظ تشكيلاتي ,و سازماني وابسته به وزارت امور اقتصادي و دارايي است بلكه با توجه به نقش مهم و حياتي از، كه جنبه هاي گوناگون و مختلف سياسي، فرهنگي، اجتماعي وحفاظت جامعه دارد، اين سازمان را زمينه ها و موارد عديده و مختلفي به وزارتخانه ها و در وسازمان هاي مختلف مربوط مي نمايد. ذيلاً اهم اين موارد اشاره مي شود:

تامين بخش قابل توجهي از درآمدهاي عمومي دولت، گمرك جمهوري اسلامي ايران را به وزارت امور اقتصادي و دارايي؛ اجراي قوانين و مقررات صادرات و واردات ، اين سازمان را به وزارت بازرگاني ؛ نظارت و دخالت فعال در امر ترانزيت كالا ، آن را به  وزارت راه و ترابري (و زيرمجموعه هاي تخصصي اين وزارتخانه )؛ حضور گسترده و پيگير در امر مبارزه و كشف قاچاق كالا و مواد مخدر، اين سازمان را به دستگاه هاي گوناگون (نظير وزارت كشور، نيروي انتظامي، قوه قضاييه و ستاد مبارزه با مواد مخدر)؛ عضويت درسازمان ها و تشكيلات اقتصادي منطقه اي و بين المللي، كنوانسيون هاي تخصصي جهاني و همچنين انعقاد موافقتنامه ها و توافق نامه ها و يادداشت هاي تفاهم دو يا چند جانبه با گمركات ديگر كشورها، عرصه فعاليت گسترده و متنوع گمرك ايران را به وزارت امور خارجه مرتبط و با ربط مي سازد. علاوه موارد ذكر شده، نقش گمرك در حمايت از توليدات و كالاهاي داخلي از طريق اعمال تعرفه هاي حمايتي، آن را به وزارتخانه هايي از قبيل صنايع و معادن، جهاد كشاورزي و همچنين تامين بهداشت عمومي جامعه از طريق اعمال قرنطينه و نظارت بر استانداردهاي ملي و بين المللي بهداشتي، اين سازمان را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و موسسه استاندارد و همچنين اعمال مقررات ارزي آن را به سيستم بانكي و بانك مركزي مربوط مي نمايد.

از اين رو مثال هايي كه درمورد زمينه هاي فعاليت و شرح وظايف گمرك جمهوري اسلامي ايران آورده شد مويد آن است كه اين سازمان داراي نقش و جايگاهي ملي و فرابخشي در عرصه اقتصاد كشور مي باشد.

اهميت نقش فرابخشي گمرك در زمينه هاي مختلف و متعدد سياسي، فرهنگي، اجتماعي، بهداشتي و حفاظت از سلامت جامعه در مقابل كالاهاي خطرناك و زيان آور، مقابله با جرم هاي  سازمان يافته بين المللي و.. باعث گرديده كه گمرك جمهوري اسلامي ايران با سازمان ها، وزارتخانه ها، شركت هاي ترخيص كالا و ترخيص كار هاي متعددي در ارتباط بوده و دستگاه هاي گوناگوني از جنبه هاي فوق الذكر بر واردات كالا و صادرات كالا ها از طريق مبادي رسمي و گمركي، نظارت نمايند. براي نشان دادن گستردگي و زياد بودن و تعدد وزارتخانه ها و سازمان هايي كه بنا به دلايل مختلف و متعدد سياسي، فرهنگي، اجتماعي، بهداشتي و غيره در امور گمركي كشور ذى نفع  هستند و رابطه ترخيص كار با گمرك، فهرست اين سازمان ها كه بالغ بر ۴۵ سازمان است، به شرح ذيل اعلام مي گردد:

 •  شوراي عالي انفورماتيك
 • سازمان دامپزشكي
 • سازمان حمايت از مصرف كنندگان و توليد كنندگان
 • سازمان حفاظت محيط زيست
 •  بانك مركزي
 •  شر كت دخانيات
 • سازمان تربيت بدني
 • وزارت صنعت، معدن و تجارت
 • سازمان انرژي اتمي
 • وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح
 • وزارت راه و شهرسازي
 • وزارت كشور
 • سازمان بنادر و دريانوردي
 • وزارت نفت
 • وزارت امور خارجه
 • وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
 • موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي
 • وزارت امور اقتصادي و دارايي
 • وزارت آموزش و پرورش
 • مرجع ملي كنوانسيون سلاح هاي شيميايي
 • ستاد مركزي مبارزه با مواد مخدر
 • معاونت دارويي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي
 • اداره كل نظارت بر تجهيزات پزشكي
 • اداره كل نظارت بر مواد غذايي
 • وزارت جهاد كشاورزي
 • شركت مخابرات
 • سازمان دامپزشكي
 • ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز
 • سازمان جنگل ها و مراتع كشور
 • شيلات
 • سازمان هواپيمايي كشوري
 • راه آهن جمهوري اسلامي ايران
 • سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليكي
 • سيستم بانكي كشور
 • شركت ملي انبارهاي عمومي
 • وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
 • سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري
 • كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان
 • مراجع قضايي
 • نيروي انتظامي
 • موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني
 • شركت پست جمهوري اسلامي ايران
 • مركز توسعه صادرات كشور
 •  مركز آمار ايران
 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

 

رابطه ترخيص كار با گمرك و هدف شركت ترخيص كالا

براي اين كه بتوان اين مطلب را بهتر درك كرد به نمونه هاي زير كه نوع سازمان حقيقي يا حقوقي را با نوع خدمات و انتظارات متقابل در برابر گمرك توجه فرماييد.

گروهبندي1:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • سازمان بنادر و دريانوردي
 • سازمان هواپيمايي كشوري
 • راه آهن جمهوري اسلامي ايران
 • سازمان حمل و نقل و پايانه هاي كشور
 • اتحاديه موسسات حمل و نقل بين المللي

نوع خدمات و انتظارات متقابل : حمل و نقل كالا و مسافر و امور مربوطه

گروهبندي2:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليكي

نوع خدمات و انتظارات متقابل : فروش كالاي متروكه، ضبطي قطعيت يافته و قاچاق

گروهبندي3:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • سيستم بانكي كشور

نوع خدمات و انتظارات متقابل : ارائه خدمات گمركي

گروهبندي4:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • شركت ملي انبارهاي عمومي

نوع خدمات و انتظارات متقابل : تخليه، بارگيري، نگهداري، بسته بندي كالا و..

گروهبندي5:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني

نوع خدمات و انتظارات متقابل : اطلاع رساني

گروهبندي6:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • شركت پست جمهوري اسلامي ايران

نوع خدمات و انتظارات متقابل : ايجاد و تسهيل امر ارتباطات

گروهبندي7:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • سازمان ها و موسسات اطلاع رساني صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران مركز آمار ايران

نوع خدمات و انتظارات متقابل : اطلاع رساني

گروهبندي8:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي

نوع خدمات و انتظارات متقابل : تشخيص نوع كالا جهت تعيين ارزش و تعرفه

گروهبندي9:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

ساير وزارتخانه ها و سازمان هاي مربوط با امور گمركي و بازرگاني خارجي:

 •  وزارت آموزش و پرورش
 • وزارت صنعت، معدن و تجارت
 • وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
 • وزارت امور اقتصادي و دارايي
 • وزارت جهاد كشاورزي
 • وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح
 • وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي
 • مركز توسعه تجارت كشور
 • و...

نوع خدمات و انتظارات متقابل : صدور مجوزهاي لازم جهت امور واردات و صادرات ، سياست گذاري ، اطلاع رساني ، تحقيقات، قرنطينه، انجام كنترل هاي ايمني و ...

گروهبندي10:  اشخاص حقيقي يا حقوقي

 • دادگاه هاي كل كشور

رسيدگي به پرونده هاي قاچاق و ارائه نظر در مورد تخلفات ياد شده

 
 
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۱:۵۵

شركت بازرگاني كارا با توانمنديهاي موجود در امر مديريت صادرات غير نفتي به كشور عراق مي تواند به توليدكنندگان ايراني جهت ارايه و فروش كالاي خود جهت صادرات به كشور عراق كمك كرده تا با كسب اعتبار و تبليغ كالاي ايراني روند توسعه تجارت را به كشور عراق گسترش دهد. در راستاي بازسازي كشور عراق و روند رو به رشد آن، جهت معرفي و ارايه كالاي خود از طريق شركت بازرگاني كالا با تسريع و تسهيل قابل توجهي روبرو خواهيد بود و از آنجا كه اشتراكات بسيار زياد مذهبي، فرهنگي - مرزي بين دو كشور همسايه ايران و عراق وجود دارد، كشور عراق بستر بسيار مناسبي براي واردات كالاي ايراني محسوب مي شود. در ماه هاي اخير دولت عراق تلاش كرده تا با صدور مصوبات و تشويق بازرگانان و تجار ايراني، راه را براي حضور در بازار كشور عراق هموار كند و همزمان در اولين گام، برخي از ضوابط واردات كالا از ايران را برداشته است. و اين فرصت بسيار مناسبي براي توليدكننده ايراني است كه چندي است جايگاه خود را در اين كشور به تركيه، چين و ديگر كشورها داده است. و صرف‌ نظر از مسائل سياسي و امنيتي، كشور عراق در صادرات غير نفتي ايران جايگاه اول را دارد و اين بدان معناست كه عراق علاوه بر نقش اول در تامين منافع ملي ايران در ميان همسايگان كشور، مي تواند در صادرات غير نفتي ايران نيز نقش اول را داشته باشد.

[caption id="attachment_3026" align="aligncenter" width="630"]صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق[/caption]

خدمات شركت بازرگاني كارا جهت تسهيل امر صادرات كالا به عراق

- اعطاي خدمات مورد نياز به توليدكنندگان ايراني
- مطالعه و شناخت بازار كشور عراق جهت صادرات محصول ايراني
- يافتن خريداران عراقي براي توليدكنندگان و فروشندگان ايراني جهت صادرات به كشور عراق
- مذاكرات موثر با خريداران عراقي با استفاده از اطلاعات و آمارهاي رسمي
- تعيين قيمت صادراتي كالاهاي ايراني
- معرفي عناوين نمايشگاه هاي كشور عراق و كمك جهت شركت يا بازديد
- بازاريابي و فروش كالاي ايراني
- رفع موانع موجود در حمل و نقل با كشور عراق
- كسب اعتبارات و ضمانت پرداخت جهت صادرات به كشور عراق
- جذب سرمايه گزار ايراني جهت سرمايه گزاريهاي بلندمدت و سود دو جانبه
- تسهيل در امور سرمايه گذاري

[caption id="attachment_3024" align="aligncenter" width="280"]صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق[/caption]

از آنجا كه روابط اقتصادي ما با كشور عراق بسيار مردمي است ما داراي يك ويژگي كاملا متمايز نسبت به روابط ساير كشورهاي دنيا با كشور عراق هستيم. به بيان ديگر مبادلات تجاري ما با ساير كشور‌ها عموما توسط تعداد محدودي از تجار و بازرگانان و صنعتگران در حوزه تخصصي همان كشور صورت مي‌پذيرد، ولي در خصوص كشور عراق با توجه به داشتن بيش از ۱۴۵۰ كيلومتر مرز مشترك، وجود قريب به ۲۰ گذرگاه و بازارچه رسمي و غير رسمي مرزي بين دو كشور ايران و عراق، تعداد بسيار زيادي از شهروندان دو كشور اعم از فعالان اقتصادي خرد و كلان، پيله وران، تجار و صنعتگران را درگير امر تجارت با عراق نموده است كه اين واقعيت از سويي خود يك فرصت تلقي مي‌شود بنابراين بايد با شناخت درست و تدابير صحيح از فرصت‌ها از طريق شركت بازرگان كارا براي منافع توليدكنندگان ايراني بهره برد و تمامي چالشها را به فرصت هاي طلايي و بهينه اي تبديل كرد.
لذا، با توجه به اهميت روابط تجاري دو كشور و به منظور احترام به منافع ملي كشور عراق در راستاي اهداف بازسازي و خودكفايي آن كشور، بهبود اين روابط با توجه به اقتضائات زماني و مكاني، ساماندهي دقيق و همه جانبه‌اي را مي‌طلبد كه با كمك شركت بازرگاني كارا اين امر ميسر خواهد بود.

[caption id="attachment_3025" align="alignnone" width="2021"]صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق[/caption]

مزاياي صادرات به كشور عراق براي توليدكننده ايراني

در ميان همسايگان ايران، كشور عراق با بازاري مستعد و مشتركات بسيار، مزايا و پتانسيل هاي بالقوه فراواني جهت صادرات كالاي ايراني نسبت به كشورهاي ديگر را دارد و بالفعل شدن اين پتانسيل ها خود مي تواند عامل تجارتي پر منفعت و ايده عالي براي هر دو كشور باشد. وجود تاريخي مشترك و مرزهايي طولاني باعث نزديكي ملت ها با اعتقادات، فرهنگ، ديدگاه و خواست هايي مشابه بوده كه همچون پلي ارتباطي بازارهاي عرضه و تقاضا را به يكديگر متصل مي نمايد.

 

 

مزاياي ايجاد روابط تجاري ايران و كشور عراق

- نزديكي و دسترسي آسان و متقابل براي ايران و كشور عراق
- ارتباط و همكاري مستمر و مستقيم دو دولت، اتاق هاي بازرگاني و هم چنين داشتن منافع مشترك در منطقه براي هر دو كشور ايران و عراق
- وجود توانمندي هاي صنعتي در ايران
- سرعت و سهولت در روند معادلات و خدمات پس از فروش
- پايين بودن هزينه هاي حمل و نقل در حداقل زمان
- وجود پتانسيل هاي ژئوپلتيكي ايران، واقع شدن در مركزيت سه قاره و دسترسي به آب هاي آزاد
در نتيجه كشور عراق بازاري تشنه، ايده آل، نزديك، در دسترس و قابل كنترل براي تجار ايراني و محصولات ايراني مي باشد. به همين سبب، اشتراكات بين ايران و كشور عراق خصوصا اقليم كردستان رابطه اي دوستانه برقرار كرده كه تمايل به ارتقا هرچه بيشتر معاملات تجاري در آن ديده مي شود. اما رسيدن به اين مهم نيازمند تلاش هاي بي وقفه و شبانه روزي دولت ها و همكاري هاي هرچه بيشتر بخش هاي خصوصي مي باشد. در غير اين صورت اين رقبا هستند كه با سرعت بالايشان گوي سبقت را از ما ربوده و بازار كشور عراق را در دست خواهند گرفت .

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

 

عوامل موفقيت شركت ها و تجار ايراني حاضر در صادرات به عراق

- شناخت صحيح از فرهنگ، رسوم، علايق، خواسته ها و وضعيت جغرافيايي بازار هدف كشور عراق
- تجزيه و تحليل، بازاريابي، نوع و ميزان نياز بازار كشور عراق
- عرضه محصولات با كيفيت و قيمت مناسب در زمان هاي مقرر به مشتري در كشور عراق
- حضور مستمر و فعال در بازار كشور عراق
- ايجاد شبكه هاي مويرگي و عوامل معتمد فروش در سرتاسر بازار كشور عراق در قالب يك خانواده، تحت مديريتي واحد در راستاي اهداف مشترك براي ايران و كشور عراق

 

[caption id="attachment_3022" align="aligncenter" width="449"]صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق صادرات كالا به عراق | صادرات به عراق | صادرات به كشور عراق | بازرگاني صادرات به عراق[/caption]

آمار كالاهاي صادرات ايران به عراق

طبق آخرين آمارهاي اعلام شده كشورهاي تركيه، چين، ايران و امريكا بزرگترين كشورهاي صادركننده كالا و خدمات به عراق هستند كه در دو سال گذشته سهم رتبه ايران از كشور دوم به كشور سوم تنزل يافته است. هم اكنون بر اساس آمار گمرك جمهوري اسلامي ايران، كشور ما با 6 ميليارد دلار صادرات (مجموع كالا و خدمات) و دارا بودن سهم 14 درصدي از بازار واردات اين كشور، رتبه سوم شركاي مهم وارداتي عراق را به خود اختصاص داده است كه شاهد كاهش حجم 3 درصدي بوده ايم. همچنين كشورهاي هند، امريكا، چين و كره‌جنوبي مهمترين مقاصد صادراتي عراق به شمار مي روند. با توجه به اينكه ميانگين تعرفه هاي گمركي عراق در كل محصولات 0 تا 5 درصد است لذا از مهمترين اقلام كالاهاي صادراتي غير نفتي ايران به كشور عراق را ميتوان قند و شكر تصفيه شده، ظروف شيشه اي اوپال، حيوانات زنده، انواع خوراكيها، روغنهاي نباتي و حيواني، انواع نوشابه‌ها و نوشيدنيها، محصولات معدني، محصولات شيميايي، محصولات و مواد پلاستيكي، لوازم خانگي، خودرو، انواع پوست و چرم و كيف، چوب و اشياء چوبي، منسوجات، كاشي، سنگ ساختماني، سيمان نام برد.

درحال حاضر و با روند سريع و رو به رشد بازار كشور عراق، سيمان، مصالح ساختماني و قطعات خودرو از اولويتهاي بازار كنوني كشور عراق محسوب ميشود.

 

راهكارهاي پيشنهادي شركت بازرگاني كارا جهت صادرات كالا به عراق

تنوع گرايي در محصول ايراني به همراه توليدي قدرتمند، تلاش در ارتقاء كيفيت و ثبات قيمت ها، انعطاف پذيري در رقابت و آينده نگري، تطابق كيفيت با ديگر رقبا، بسته بندي كالا با رعايت استانداردها، شناخت علايق و نيازهاي بازار كشور عراق و پايبندي به تعهدات با حفظ اصول اخلاقي در زمان هاي مقرر مي توانند بصورت راهكارهايي در حل امور صادراتي مثمر ثمر واقع شوند. در اين راستا، شركت بازرگاني كارا با بهره گيري از تجارب بازرگاني و حضور متخصصين مجرب خود، با گردآوري اطلاعات كارآمد و صحيح، تجزيه و تحليل داده ها، دسته بندي و در نهايت اطلاع رساني صحيح، كمك به روند توسعه و تسهيل در امر صادرات كالاي ايراني به كشور عراق را دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۲۵:۱۶

حل مساله ترخيص كالا (ماشين لباس شويي) و مشكلات ترخيص كار هنگام ترخيص از درب خروج گمرك

ترخيص كالا مخصوصا لوازم خحل مساله ترخيص كالا (ماشين لباس شويي) و مشكلات ترخيص كار هنگام ترخيص از درب خروج گمرك

انگي از گمرك، نيازمند آشنايي  با قوانين و مقررات گمرك را دارد، شركت بازرگاني ترخيص كارا  با آشنايي كامل به روش ها و شيوه هاي  ترخيص كالا از گمرك ، خصوصا براي ترخيص لوازم خانگي  با اتكا به اين، كالاي شما مشتريان عزيز را به نهايت حفظ امانت داري در شيوه كاري شما در كمترين زمان با كمترين هزينه به راحتي از گمرك ترخيص ميكند.
هرنوع كالايي شرايط ترخيص خاص خود را دارا مي باشد. لوازم خانگي از كالاهاي اولويت 10 است كه واردات آن‌ها با ارز متقاضي و پرداخت سود گمركي دو برابر است.

حل مساله ترخيص كالا (ماشين لباس شويي) و مشكلات ترخيص كار هنگام ترخيص از درب خروج گمرك

حل مساله ترخيص كالا از گمرك :
A)
فرض اول: مستند گمرك ( بند «پ» ماده ۱۱۳ قانون گمرك مصوب ۱۳۹۰ است.)

مفاد بند «پ» را به دقت در نظر بگيريم:

"پ: خارج كردن  كالاي تجاري از مكان هاي گمركي بدون اظهارنامه  يا بدون پرداخت يا تأمين حقوق ورودي، خواه عمل در حين خروج از اماكن گمركي يا بعد از خروج كشف شود."

نكات مهم

1. عبارت: «بيرون بردن كالاي تجاري از مكان هاي گمركي، بدون اظهارنامه» يا: «بدون پرداخت حقوق ورودي ...» به اين معنا است كه يا اصولا اظهار نشده يعني اظهارنامه اي هم ارائه نشده است كه در اين صورت مستلزم بارگيري محموله به طور غيرمجاز  و غير قانوني ميباشد و ممنوع است كه ممكن است بدون اطلاع عوامل انبار بوده باشد.
حالت ديگري كه در بند «پ» ذكر شده به عبارت «... يا بدون پرداخت يا تأمين حقوق ورودي ...» در رابطه با مسائل و مواردي ميباشد كه اظهارنامه براي ترخيص كالا تسليم و ارائه نمي شود، به عبارتي اظهار نمي شود و كالا با صدور حكم، مشروط به تأمين يا پرداخت حقوق ورودي ترخيص مي شود. بنابراين اگر با اين فرض نسبت به پرداخت حقوق ورودي يا تأمين آن اقدام نشود، منطبق با قاچاق گمركي است.

۲. واردكننده (صاحب كالا) يا نماينده قانوني او اگر كالاي تجاري را اظهار نمايد، ولي حقوق ورودي آن را پرداخت ننمايد يا تأمين نكند، يعني در اين مسئله ضمن اينكه ۵۰ دستگاه ماشين لباسشويي را اظهار مي نمود، از ۵۰۰ كيلوگرم لوازم كامپيوتر به ارزش ۲۰/۰۰۰$ نام مي برد كه در اين صورت با توجه به اينكه دو قلم كالا را اظهار نموده از دو برگه اظهارنامه هم استفاده مي نمود، اعم از اينكه حقوق ورودي را محاسبه مي كرد يا نمي كرد، كالاي لوازم كامپيوتر به هيچ وجه قاچاق محسوب نمي شد، زيرا صرف نظر از اينكه كالا را اظهار نموده است، محملي هم براي قاچاق بودن آن (مصداق قانوني) در قانون گمرك و قانون جامع ... وجود ندارد.

۳. بند «پ» فقط قابل تسري به مواردي است كه كالايي به ترتيب مندرج در بند ۳ ذيل «نكات مهم» بالا خواسته باشد از گمرك بيرون برده شود و لاغير. در حقيقت بند «پ» ماده ۱۱۳ جايگزين بند ۳ ماده ۲۹ قانون گمرك (قانون ۱۳۵۰) مي باشد كه به آن ظرافت و دقت تنظيم نشده و از شفافيت و استحكام لازم براي اينكه به مثابه بند ۳ ماده ۲۹ تعبير شود نيز برخوردار نيست.

۴. اگر مفاد بند «پ» ماده ۱۱۳ قانون كه در «فرض اول» مستند قاچاق گمركي است، به صورت زير بود:

"بيرون بردن كالاي تجاري از اماكن گمركي بدون تسليم اظهارنامه و پرداخت يا تأمين حقوق ورودي ..." مي توانست مصداق درستي براي قاچاق گمركي محسوب شود.

جمع بندي اول براي حل مساله ترخيص كالا (ماشين لباس شويي) و مشكلات ترخيص كار هنگام ترخيص از درب خروج گمرك

علي رغم اينكه ممكن است گمرك با همين مفاد بند «پ» ماده ۱۱۳ قانون ۱۳۹۰ قاچاق را محرز بداند، با توجه به توصيفي كه در بند ۱ تا ۴ ذيل عنوان فرض اول مسئله به عمل آمد، كالاي جاسازي شده را منطبق با اين بند (بند «پ») نمي داند.

فرض دوم: مستند گمرك ( بند «ج» ماده ۱۱۳ قانون گمرك مصوب ۱۳۹۰)

مفاد بند «ج» به شرح:

ج: وجود كالاي اضافي همراه كالاي اظهار شده كه در اسناد تسليمي به گمرك ذكري از آن نشده است، مشروط بر اينكه كالاي اضافي از نوع كالاي اظهارشده نباشد

نكات مهم:
1. مفهوم عبارت «وجود كالاي اضافي همراه كالاي اظهارشده ...» به اين معناست كه يك نوع كالايي اظهارشده (مثلا در اين مسئله ماشين لباسشويي اظهارشده) و كالاي ديگري در محموله و داخل بسته هاي اظهارشده (۵۰ صندوق اظهارشده) وجود داشته كه از آن نام برده نشده، حقوق ورودي مربوط به آن هم محاسبه نشده است، در اسناد تسليمي (فاكتور) هم ذكري از آن نشده است.
۲. كالاي اظهار نشده (كالاي اضافي) ضمن كالاي اظهار شده كه به عنوان كالاي اضافي از آن نام برده مي شود، همانطور كه قيد اضافي شده است، با كالايي كه جاسازي ميشود متفاوت است و از اين لحاظ با مدلول عبارت مذكور همخواني ندارد.
۳. از لحاظ همنوع نبودن كالاي اظهار نشده، جاسازي شده درون كابينت ماشين هاي لباسشويي محتوي هر يك از ۵۰ صندوق كالاي اظهارشده، در صورت تطبيق ساير شروط، با بند «ج» ايرادي وارد نيست، منتهي ساير شروط كه در بند 1 و ۲ بالا گفته شد، همخواني ندارد.
۴. برخلاف عبارت: «... كه در اسناد تسليمي به گمرك ذكري از آن نشده است»، در اسناد ضميمه اظهارنامه موضوع پروانه گمركي مربوط به ۵۰ دستگاه ماشين لباسشويي از لوازم كامپيوتري كه جاسازي شده، نام برده و ثبت سفارش هم به عمل آمده است.

جمع بندي دوم براي حل مساله ترخيص كالا (ماشين لباس شويي) و مشكلات ترخيص كار هنگام ترخيص از درب خروج گمرك

با اينكه به نظر نمي رسد نهايتا استناد به بند «ج» ماده ۱۱۳ قانون از سوي دفتر حقوقي گمرك يا حتي اگر به كميسيون هاي رسيدگي به اختلاف گمركي و تجديدنظر ارجاع شده باشد (در رابطه با موجه بودن بند «پ» به عنوان عنصر قانوني براي تلقي قاچاق) توجيه پذير باشد، اما ممكن است، به همين مختصر اكتفا شده باشد و پرونده قاچاق تنظيم و به مرجع قضائي با اعلام جرم گمرك ارسال شود، به دليل مذكور در ذيل عنوان «نكات مهم»، مقايسه و انطباق با بند «ج» را صحيح و قابل دفاع نمي داند.

فرض سوم: (بند «پ» ماده ۲ قانون جامع مبارزه با قاچاق كالا و ارز مصوب ۱۳۹۲)

مفاد بند «پ» به شرح:

"پ: اظهار كالا به گمرك با ارائه اسناد و يا مجوزهاي جعلي"

نكات مهم:
الف. در اين فرض، ايرادي كه به اظهار كالا نيست، يعني نه كالاي اظهار نشدهاي در بسته ها بوده، نه جاسازي شده، نه هيچ يك از شقوق ماده ۱۱۳ قانون ۱۳۹۰ گمرك قابل تسري است، بلكه ايراد ممكن است مربوط به دو عامل اسنادي باشد، يعني جعل اسناد و به اين ترتيب علاوه بر جرم جعل اسناد، قاچاق كالا هم محسوب شود (يعني كالا مشمول قاچاق گمركي ميشود).
ب. بعضي اسنادي كه ممكن است ادعاي جعل نسبت به آنها وارد شود، عبارتند از:

1. اوراق ثبت سفارش

از طريق چك و اصلاحي كه معلوم گردد به وسيله واردكننده يا صاحب كالا صورت گرفته است كه شامل بعضي يا بيشتر اطلاعات مندرج در پيش فاكتور است. الف. بارنامه از لحاظ نكاتي كه مالكيت يا مقدار بار، تاريخ و ... را شامل ميشود كه نتيجه آن در تقابل و تضاد با مقررات است.

۲. مجوزهايي كه براي ثبت سفارش كالا لازم بوده

چنانچه واردكننده پيش از هر اقدامي براي ثبت سفارش بايد اخذ مجوز نمايد يا گواهي هايي نظير گواهي بهداشت مبدأ را از مراجع ذي ربط تحصيل نمايد، ولي با جعل اسناد مذكور اقدام نموده باشد.

3. گواهي هاي بهداشت، ايمني، استاندارد

جعل اين اسناد به وسيله واردكننده يا صاحب كالا

۴. در رويه واردات كالا در مقابل صادرات كالا، ارائه پروانه هاي جعلي صادراتي

۵. جعل گواهي مبدأ در جايي كه ورود كالا از بعضي مبادي اجاره داده نمي شود.

۶. ساير مراتب حسب مورد

پ. مخدوش بودن فاكتور يا سياهه خريد، حتي در صورتي كه مخدوش يا مجعول بودن آن محرز باشد، مشمول عنوان جعل اسناد وارتباط دادن با بند «پ» ماده ۲ قانون جامع مبارزه با قاچاق كالا و ارز، زيرا در اين موارد مهم اظهار كالاست كه به عمل آمده و اختيار والزام گمرك به ارزش گذاري، براي احراز درستي يا نادرستي ارزش مي باشد. بديهي است در صورتي كه ارزش اسناد يا اظهار خلاف باشد مورد مشمول تخلفات گمركي است نه قاچاق.

جمع بندي سوم براي حل مساله ترخيص كالا (ماشين لباس شويي) و مشكلات ترخيص كار هنگام ترخيص از درب خروج گمرك

جاسازي درون هر دستگاه ماشين لباسشويي بي ارتباط با مدل بند «پ» ماده ۲ قانون موصوف است، براي اينكه در خصوص پرونده موضوع اين مسئله كالايي كه به عنوان لوازم كامپيوتر مطرح است اصولا در اظهارنامه مسكوت مانده و جايي ذكري و نامي از آن نشده و جاسازي هم براي اين است كه همچنان دور از بازرسي هاي معمول در فرآيند تشريفات گمركي از گمرك خارج شود. اسناد مربوط به محموله هم جعلي نبوده و لذا مستند گمرك قابل پذيرش نيست.

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

 

B)

پيش بيني رأي دادگاه

در صورتي كه پرونده در گمرك مختومه نشود و با اعلام جرم قاچاق به دادگاه صالحه ارجاع شود، برحسب اينكه كدام يك از سه گزينه:

1. بند «پ» ماده ۱۱۳ قانون گمرك (قانون ۱۳۹۰) يا:

۲. بند «ج» ماده ۱۱۳ قانون گمرك (قانون ۱۳۹۰) يا:

۳. بند «پ» ماده ۲ قانون جامع مبارزه با قاچاق كالا و ارز ۱۳۹۲

مستند قاچاق قرار گرفته است، پيش بيني حكم دادگاه از لحاظ كارشناسي، به طور مستدل به شرح زير خواهد بود:

اول) بند «پ» ماده ۱۱۳ قانون ۱۳۹۰، ملاك تشخيص گمرك است.

در اين صورت با توجه به مفاد بند «پ» به شرح:
"پ: بيرون بردن كالاي تجاري از اماكن گمركي بدون اظهاريا بدون پرداخت يا تأمين حقوق ورودي، خواه در حين خروج از اماكن گمركي يا بعد از خروج كشف شود."
كالاي جاسازي شده در داخل محفظه يا قاب ماشين لباسشويي را نمي توان مصداق عبارت بدون اظهار يا بدون پرداخت يا تأمين حقوق ورودي دانست، بلكه فقط كاربرد آن در جايي است كه محموله گمرك نشده اي را بدون اينكه اظهارنامه و اسناد به گمرك تسليم شده باشد خواسته باشند، مخفيانه از نظارت گمرك خارج نمايند يا خارج كرده باشند.

نكته مهم:
"اظهار كالا" به گمرك طبق بند «الف» ماده ۱ قانون ۱۳۹۰ گمرك به شرح زير است:

"الف: اظهار كالا . بيانيه اي كتبي يا شفاهي است كه بر اساس مقررات اين قانون اظهاركننده، رويه گمركي مورد نظر خود را درباره كالا مشخص ميسازد و اطلاعات مورد نياز براي اجراي مقررات گمركي را ارائه مي دهد."

بنابراين ملاحظه ميشود كه به طور كلي بيرون بردن كالا بدون «اظهار»، مندرج در بند «پ» وقتي است كه بيانيه يا اظهارنامه كتبي يا شفاهي براي كالا از سوي اظهاركننده ارائه نشود و لذا كالايي كه درون كالاي اظهار شده جاسازي شده است برخلاف مدلول بند «پ» موصوف تحت پوشش كالاي اظهارشده اي قرار گرفته كه در عين حال با مصداق بند «ج» ماده ۱۱۳ همين قانون كه در خصوص كالاي اضافي همراه كالاي اظهار شده ميباشد مطابقت ندارد.
بنابراين فقدان محمل قانوني براي تلقي قاچاق در قانون گمرك (۱۳۹۰) از يك سو و از سوي ديگر نبود مصداق ديگري در قانون جامع مبارزه با قاچاق ...۱۳۹۲، از سوي ديگر (با وجود اينكه قرار دادن قطعات كامپيوتر به صورت غيرمتعارف و معمول در داخل جعبه يا محفظه (بدنه) ماشين لباسشويي دليلي جز پنهان ماندن از ديد گمرك نداشته و به همين سبب حتى ضمن ارزيابي، اظهار شفاهي هم از طرف اظهاركننده به عمل نيامده و اگر درب خروج متوجه نمي شد، كالا به همين صورت از گمرك خارج مي شد كه نمي تواند جزبه قصد قاچاق بوده باشد) موجب برائت از بزه قاچاق مي گردد.

نكته مهم:
جاسازي كالا (درون محفظه كالاي اظهار شده) يا لابه لاي بسته بندي به طوري كه از ديد مأموران گمرك در ضمن ارزيابي به لحاظ غيرمعمول و غيرمتعارف بودن جز بر حسب اتفاق يا اطلاع قبلي، ممكن است كشف شود كه در بيشتر موارد به قصد خارج كردن كالا از گمرك صورت ميگيرد، بدون اينكه مصداقي در قانون گمرك و قانون جامع مبارزه با قاچاق كالا وجود داشته باشد، حتي اگر عنصر معنوي براي تلقى قاچاق را با توجه به عمل جاسازي، منتفي ندانيم، به دليل فقدان عنصر قانوني، احراز قاچاق منتفي است. قانون گمرك مصوب ۱۳۹۰ و قانون جامع مبارزه با قاچاق كالا و ارز مصوب ۱۳۹۲ براي مقوله جاسازي كه با عبارت «وجود كالاي اضافي همراه با كالاي اظهارشده» يا «بيرون بردن ... بدون اظهار» بندهاي «ج» و «پ» ماده ۱۱۳ متفاوت است، پيش بيني نشده است در حالي كه بند ۱ ماده ۲۹ قانون ۱۳۵۰ گمرك جاسازي را هم پوشش مي داد.

دوم) بند «ج» ماده ۱۱۳ قانون ۱۳۹۰ گمرك ملاك قرار گرفته است:
"ج: وجود كالاي اضافي همراه كالاي اظهار شده كه در اسناد تسليمي به گمرك ذكري از آن نشده، مشروط بر اينكه كالاي اضافي از نوع كالاي اظهارشده نباشد..."

نكات مهم:
1.كلمه «همراه» به معناي » با هم» و «به اتفاق» است، نه پنهان يا جاسازي. جاسازي، به معناي اين است كه چيزي را در داخل چيزي ديگر قرار دهد به طوري كه مخفي و از نظر دور باشد، به عبارتي جاسازي با لغت «ضمن» يا «جوف» متفاوت است، زيرا در حالت اخير به آساني كالاي قرار داده شده در «ضمن» يا «جوف» كالاي ديگر در داخل يك بسته، قابل رويت و دسترسي است.

۲. با فرض اينكه به جاي همراه از عبارت «جاسازي» يا كلمه «ضمن» يا «جوف» در اين بند استفاده مي شد، باز هم چون در اسناد تسليمي به گمرك، در خصوص اين مسئله از قطعات كامپيوتر نام برده شده است، از اين رو مشمول بند «ج» نخواهد شد.

۳. قانون گمرك بند «ج» ماده ۱۱۳ و بند «پ» ماده ۲ قانون جامع مبارزه با قاچاق كالا و ارز ... قابل استناد براي تلقي قاچاق گمركي در مورد جاسازي نمي باشد.

با اين توصيف انتظار مي رود رأي به «قاچاق» بودن داده نشود.

سوم) بند «پ» ماده ۲ قانون جامع مبارزه با قاچاق كالا و ارز ۱۳۹۲:

"پ: اظهار كالا به گمرك با ارائه اسناد و يا مجوزهاي جعلي"

نكات مهم
1. مهمترين اسنادي كه ممكن است در اظهار كالا به گمرك پيوست اظهارنامه شود و مجعول تشخيص داده شوند، عبارتند از:

• اسناد براي اثبات صلاحيت صاحب كالا از لحاظ مالكيت نسبت به كالا *

• اسناد حمل*

• اسناد مربوط به گواهي مبدأ حسب مورد

• گواهي هاي مورد نياز: گواهي استاندارد، گواهي بهداشت

• مجوزها براي ورود كالاهاي غيرمجاز يا مشروط

اوراق ثبت سفارش

ترخيصيه *

• قبض انبار*

• ساير اسناد حسب مورد

۲. مواردي كه در بندر بالا با * مشخص شده اند، چون مستقيما درخصوص مالكيت كالا هستند چنانچه از سوي شخصي كه هيچ ارتباطي با كالا نداشته باشد ارائه شوند، بحث قاچاق منتفي است و جنبه سرقت مال غير با جعل اين اسناد محسوب ميشود كه مرتكب تحت پيگرد قرار مي گيرد.

٣. اسناد ستاره دار مندرج در بندر بالا كه فارغ از مقوله مالكيت بوده، همچنين ساير اسناد كه براي ترخيص كالا پيوست اظهارنامه تسليم گمرك ميشود، مشمول بند «پ» خواهند بود.

[av_one_full first]بازرگاني و ترخيص كارا با مهارت و تخصص خود در ضمينه انجام امور ثبت سفارش كالا و اخذ مجوز بازرگاني از وزارت بازرگاني مي پردازد. بازرگاني كالا در حداقل زمان ممكن كد فيداي فروشنده را دريافت مي نمايد و انجام اصلاحيه ثبت سفارش و دريافت ارز بانكي و دولتي مبادرت مي نمايد[/av_one_full]

جمع بندي نهايي حل مساله ترخيص كالا (ماشين لباس شويي) و مشكلات ترخيص كار هنگام ترخيص از درب خروج گمرك

در خصوص اين مسئله كه جاسازي كالايي درون كالاي ديگر (نه درون صندوق محتوي ماشين لباسشويي كه به طور آشكار قابل رويت است ) مي باشد، بحث جعل اسناد يا مجوزهاي جعلي مطرح نبوده و از اين رو، نمي تواند به عنوان عنصر قانوني جرم قاچاق معرفي شود كه به همين دليل انتظار مي رود حكم دادگاه برائت متهم از قاچاق است.

نكته مهم:

در مورد پرونده مربوط به تلقي قاچاق گمركي كه طبق مدلول مصاديق قاچاق در قانون گمرك و قانون جامع... وتشريح جزئيات هريك قانون و منطقا ايراد قاچاق قابل دفاع نبوده و جمع بندي ذيل هرسه مورد (سه مستند) ما را به همين نتيجه ميرساند، نبايد از نظر جاسازي به اين صورت به مراتب از بسياري مصاديق قاچاق در قانون گمرك و قانون جامع ... بارزتر بوده، ولي چون پيش بيني نشده و در حقيقت مغفول مانده نميتواند صرف جاسازي و فرار كالاي جاسازي شده از اجراي مقررات گمركي، آن را قاچاق تلقي نمود.

نكته:واردات  و ترخيص كالاي مستعمل لوازم خانگي و صنعتي نياز به اخذ مجوز از كميسيون ماده 1 مستقر در وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد معمولاً كميسيون ماده 1 براي لوازم خانگي مستعمل مجوز صادر نمي كند.

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۶:۳۳

يادگرفتن فعاليت سئو در مشهد  با جوملا از مبتدي و تازه كار تا ماهر Joomla Made Easy جوملا! اسم يك نرم‌افزار آزاد و نوشته گشوده براي رئيس محتواي اينترنتي است . جوملا! به لهجه پي‌اچ‌پي متن شده است و از مقر دادهٔ MySQL استفاده مي نمايد . قابليت‌هاي جوملا! مشتمل بر قابليت بار گذاري موقت در خاطر براي بهبود همت ( caching ) , توليد فهرست خودكار , ارسال خبر از روش پروتكل RSS , ارائهٔ ورژن قابل چاپ , بخش‌هاي كوتاه خبري , سالن گفتمان , لحاظ سنجي , روز‌نگار , جستجوي وب و پشتيباني از زبان‌هاي متفاوت ( اعم از پارسي ) است . علاوه بر تجهيزات شالوده , پلاگين هايي ( مشتمل بر كامپوننت , ماژول , افزونه , قالب مي‌باشند كه به تجهيزات جوملا ميافزايند . بيش تر از ۷۴۰۰ افزونهٔ بدون پول و تجاري در شاخهٔ قانوني افزونه‌هاي جوملا موجود هست . اسم جوملا گرفته شده از كلمه اي در گويش سواحيلي است كه در معناي «جملگي» يا اين كه «همگي» است . براي شما هواداران به جوملا گروه اي ويدئوهاي آموزشي عمل با اين سيستم محتوا را مهيا كرده ايم كه در فصول متنوع و مختلفي از تازه كار و ماهر تهيه و تنظيم گرديده اند . 


اعتنا : از اين پس , پوشه هاي فشرده با حجمي بيشتراز ۱۰۰ مگابايت دارنده ۵ % ريكاوري مي باشند . اين خصوصيت منجر ميگردد تا اختلال در اكستركت كردن پوشه ها , تماما به صفر رسد . براي استفاده از اين خصوصيت , در حالتي‌كه فايلي را دانلود كرديد و با ايراد اكستركت مواجه شديد , اپليكيشن Winrar را اجرا نموده , به محلي كه فولدر هاي فشرده را دانلود نموده ايد رجوع‌نماييد , و كليه پارت ها را تعيين كرده و آيتم Repair كه در نصيب بالايي اپليكيشن موجود است را بزنيد . آن گاه محلي دلخواه براي ذخيره سازي آن‌ها گزينش نماييد . بعداز اتمام فعاليت , به محلي كه براي ذخيره سازي تعيين كرديد مراجعه نموده و با آن پوشه ها به اكستركت بپردازيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۲:۰۱

ميزباني اينترنت لينوكس آن سوي مرز با در دست گرفتن پنل سي پنل سرويس تازه هاست اشتراكي لينوكس آن سوي مرز بر روي سروهاي توانا با هارد سرعت بالا SSD و در دست گرفتن پنل دوست داستني Cpanel پاسخي به نياز يوزرها تخصص دارد . قابليت پشتيباني از PHP و مقر داده Mysql به همراه پيكربندي ماهر موجب ميگردد شما قوي به استفاده از پرتال هاي دوست داستني اعم از وردپرس - جوملا - دروپال و . . . با بالاترين سرعت باشيد . انتقال بدون پول از خدمت گذشته و پشتيباني مستمر اعم از مزاياي خدمت مي‌باشد . تحويل آني طراحي سايت در مشهد
سازگار با پرتال ها 
مرزو بوم ايالات متحده 
هارد SSD 
در دست گرفتن پنل Cpanel 
Cloudlinux گونه خدمت اندازه گوشه و كنار پهناي باند ماهيانه PHP , MySql انتقال بدون پول بها ساليانه تحويل آني خدمت cp100 100 مگابايت 10GB 

35 , 000 تومان خريد آنلاين خدمت cp500 500 مگابايت 20GB 

45 , 000 تومان خريد آنلاين خدمت cp1000 1 گيگابايت 30GB 

55 , 000 تومان خريد آنلاين 
خدمت cp2500 2 . 5 گيگابايت 40GB 

70 , 000 تومان خريد آنلاين خدمت cp5000 5 گيگابايت 60GB 

100 , 000 تومان خريد آنلاين خدمت cp7500 7 . 5 گيگابايت 80GB 

115 , 000 تومان خريد آنلاين خدمت cp10000 10 گيگابايت 100GB 

145 , 000 تومان خريد آنلاين پهناي باند همه سرويسها به طور ماهيانه بوده و نخستين هر ماه ميلادي صفر ميگردند . كليه خدمات داري 5 عدد Parked Domain هستند . به دليل نگهداري كيفيت سرورها بر روي همه سرورهاي هاست اشتراكي Addon Domain ارائه نمي‌شود . در همه خدمت هاي بالا SubDomain , Ftp , Email , MySql به طور نامحدود مي‌باشند . هزينه IP منحصربه‌فرد براي وبسايت شما 50000 تومان به طور ساليانه است . هزينه هر 10 گيگا بايت پهناي باند ماهانه 20 هزار تومان به طور ساليانه و هزينه هر 25 گيگابايت پهناي باند ماهانه 20 هزار تومان به طور ساليانه است . هزينه DNS منحصر براي سايت شما 10000 تومان به طور ساليانه هست . ( ns1 . yourdomain . com , ns2 . yourdomain . com ) انتقال مجاني وبسايت شما به سرور هاي ما در صورت اين‌كه هاستينگ گذشته شما دارنده در اختيار گرفتن پنل Cpanel , Plesk و يا اين كه DirectAdmin باشد موجود هست .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ترخيص كارا
تاريخ: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۷:۲۸

معرفي بيت كوين كش و تفاوتش با بيت كوين توصيف ارز ديجيتال بيت كوين كش ( Bitcoin Cash ) و تفاوت آن با بيت كوين : بيت كوين كش يا به اختصار BCH به عنوان ارز رمز پايه ديجيتال در طبقه اي زير خيس از ارز بيت كوين قرار گرفته كه در سال 2017 در ماه آگوست توسط Amaury Sechet تشكيل شده مي‌باشد . 

خريد گيفت كارت
در واقع بيت كوين كش زيرمجموعه اي از ارز بيت كوين محسوب مي شود . با اين درحال حاضر به تازگي بر اساس آمارهاي ارائه گرديده رشد شديدي در فعاليت خويش داشته مي باشد . 
به عامل استقبال سرمايه گزاران از بيت كوين و اتريوم كه به تيتر بهترين ارز ديجيتال شناخته گرديده و پيشرفت چشمگيري تا به امروز داشته مي‌باشد برخلاف انتظاري كه از خريد و فروش بيت كوين و ديگر آلت كوين ها مي رود با كاهش بها روبرو شد و سرمايه گزاران به بيت كوين كش رو آوردند . از همين رو بها بيت كوين كش چند برابر افزايش پيدا كرد . 
طبق گفته پشتيبانان بيت كوين كش قابليت و امكان دارد بيت كوين كش به دليل داشتن گنجايش اكثر نسبت به بيت كوين بر آن پيشي گيرد و مردم را به سمت خود گرايش دهد . شبكه هاي اجتماعي نيز درپر رنگ خيس كردن ارز ديجيتال بيت كوين كش نقش مهمي را اعمال كرده اند . 
در واقع بيت كوين كش به وجود آمده ميباشد تا مبنا ارز بيت كوين را محكم كند و مشكلاتي كه در معاملات بيت كوين ساخت مي شود را حل و فصل نمايد . 
از آن جايي كه بيت كوين از نحوه پست مركزي مديريت نمي شود در هنگام تغييرات در كد باعث به ايجاد خلل ها مي شود كه با به وجود وارد شدن اين مشكلات تيم ها تصميم گرفتند فوركي ساخت نمايند كه از پيدايش هر مشكلي دوري نمايد كه پس از معرفي يك‌سري فورك ، عاقبت بيت كوين كش ثبت شد . 
معرفي بيت كوين كش و تفاوتش با بيت كوين -1 حجم بلوك هاي سازنده بيت كوين حدود يك مگابايت مي باشد كه سرعت انجام تراكنش در آن مضاعف زير است در صورتي كه حجم بلوك هاي ساخته شده در بيت كوين كش حدود 1 تا 8 مگابايت مي باشد به همين جهت سرمايه گزاران كاركشته هستند با مقادير زياد ارز ديجيتال ، معاملات خويش را انجام دهند . 
ولي قابليت و امكان دارااست در آتي بيت كوين با منفعت برداري از مقياس هاي نو يا اين كه صعود SegWit از بيت كوين كش افزايش يابد . 
معاملات انجام گرديده در بيت كوين كش به چهره جداگانه ثبت مي شوند . اولين بلوك بيت كوين كش ۴۷۸,۵۵۹ اُمين بود و آخري بلوك ۴۷۸,۵۵۸ اُم كه اين ارز سر مبنا از بازه زماني فعاليت خويش شروع به رد كردن بلوك ها و معاملات بيت كوين كرد . 
شركت مستر كارت قصد دارااست در سيستم هاي محرمانه خود فضايي مستقل براي ذخيره سازي بيت كوين كش فراهم كند . 
به نظر مي رسد در حالتي كه بيت كوين كش به همين منوال به پرورش خويش ادامه دهد بايستي SegWit Chain را حذف كنيم زيرا با حجم معاملات سنگين وزن بيت كوين كش، فضاي كافي براي وجود SegWit Chain نخواهد ماند . 
بها بيت كوين كش ( Bitcoin Cash ) سازندگان ارز بيت كوين كش با اثبات ادعاي خود نسبت به كارايي بيت كوين كش توانسته اند اين ارز را در مسير نقطع ي عطف گيري قرار دهند و بها را به 900 دلار برسانند . 
از زماني بيت كوين كش به عملكردهاي مثبت دست يافت كه بنيان گزاران، پروژه اي پباده سازي كردند كه قانون ها آن متمايز با قانون ها بيت كوين بود و ارزش بر همين اساس افزايش يافت . 
با وجود حجم مبادلات تازه و پردازش مالامال سرعت و همينطور وجود ماينرهاي مكانيك امكان داراست قيمت بيت كوين كش ارتقاء يابد . 
چنانچه مشكلات استخراج بيت كوين كش كاهش پيدا نمايد ، به استدلال سرعت فعاليت در انجام تراكنش ها ، ماينرها رغبت بيشتري براي استخراج اين ارز پيدا مي نمايند ، چرا كه انجام تراكنش ها در بيت كوين با سرعت تحت تري فيس مي گيرد . 
در فيض با ارتقاء ارزش ارز بيت كوين و همينطور كاهش معضلات توليد اين ارز ، روز به روز بر تعداد استخراج كنندگان بيش تر مي شود . 
حجم مبادلات بيت كوين كش به حدي رسيده ميباشد كه صرافي هاي كره اي نزديك به يك ميليارد دلار بيت كوين كش به فروش رسانده اند . 
نوسانات لحظه اي جان دار در بها بيت كوين و بيت كوين كش سبب گرديده در هر لحظه بها بيت كوين كش از بها بيت كوين بالاتر رود يا اين كه بلعكس ، كه مي توانيد بها هاي لحظه اي و آپ ديت همه ارزهاي سر پايه ديجيتال را در وبسايت http://coinmarketcap .com مشاهده نماييد . 
با قيمتي كه در اكنون حاضر بيت كوين كش دارااست به عنوان چهارمي ارز سر اساس شناخته شده است . 
رقابت بيت كوين كش با ديگر ارز هاي ديجيتالي به طور كلي مي توان اعلام‌كرد بيت كوين كش براي افزايش تراكنش هاي معاملاتي بيت كوين به وسيله بسط دهندگان به بازار عرضه گرديده مي‌باشد كه بتواند در پيش‌روي رقباي خود از پاراگراف اتريوم و همينطور در رقابت با حجم معاملات پي پال و رواديد پيشي گيرد . 
در صورتيكه شما قصد داريد معاملات خود را از طريق ارزهاي ديجيتال انجام دهيد مي توانيد با به كارگيري از سرويس ها و امكانات موجود، اقدام به خريد ارزهاي ديجيتال كنيد . 
همينطور مي توانيد با تهيه و تنظيم كارت هاي ارزي در ميان المللي مستر كارت وارد دنياي مالي شويد چون كمپاني مستر كارت در بازار ارز ديجيتال گام گذارده هست و از همگي خدمات بلاك چين استعمال مي كند . 
در بخش هاي بعدي با كيف پول مطلوب جهت ذخيره سازي بيت كوين كش ،استخراج و خريد و فروش آن آشنا خواهيم شد، با ما يار باشيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ